Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНКУРЕНТНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ТА МЕХАНІЗМИ ЇЇ ВПРОВАДЖЕННЯ У ТРАНСФОРМАЦІЙНУ ЕКОНОМІКУ

КОНКУРЕНТНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ТА МЕХАНІЗМИ ЇЇ ВПРОВАДЖЕННЯ У ТРАНСФОРМАЦІЙНУ ЕКОНОМІКУ

Назва:
КОНКУРЕНТНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ТА МЕХАНІЗМИ ЇЇ ВПРОВАДЖЕННЯ У ТРАНСФОРМАЦІЙНУ ЕКОНОМІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Мороз Володимир Михайлович
УДК 351.82:338.23
КОНКУРЕНТНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ТА МЕХАНІЗМИ
ЇЇ ВПРОВАДЖЕННЯ У ТРАНСФОРМАЦІЙНУ ЕКОНОМІКУ
Спеціальність 25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | доктор наук з державного управління,
професор ДЄГТЯР Андрій Олегович,
Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, завідувач кафедри економічної теорії і фінансів
Офіційні опоненти: |
доктор наук з державного управління,
доцент ТЕРТИЧКА Валерій Володимирович,
Національна академія державного управління при Президентові України, професор кафедри державної політики та управління політичними процесами;
кандидат наук з державного управління,
доцент ХАЛЕЦЬКА Аліна Анатоліївна,
Донецький державний університет управління МОН України, доцент кафедри загального та адміністративного менеджменту
Провідна установа – |
Національний інститут стратегічних досліджень, відділ регіональної політики, м. Київ
Захист відбудеться 9 лютого 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.858.01 Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 61050, м. Харків, просп. Московський, 75, зал засідань (1 поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (61050, м. Харків, просп. Московський, 75).
Автореферат розісланий “ 5 ” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лебець В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Поглиблення економічних перетворень і активізація інтеграційних процесів потребують утвердження України як впливової європейської держави. Застосування урядом інструментарію економічної політики повинно відбуватися з урахуванням рівня розвитку суспільно-економічних відносин. Вільне переміщення трудових ресурсів, товарів, послуг та капіталу обумовлює конкурування не лише на рівні товаровиробників і споживачів, а й на рівні інститутів політичної системи. Концепція конкурентоспроможності країни як система поглядів у теорії економічного розвитку окрім економічних показників охоплює й оцінює якість політичних процесів та суспільного управління, рівень освіти, наукової бази, верховенство закону, розвиненість інформаційної інфраструктури, сприятливість культури та системи цінностей для інновацій. Все це обумовлює необхідність переосмислення концептуальних підходів до обґрунтування конкурентної політики як складової механізму трансформації економіки.
Досвід розвинених країн світу свідчить, що формування напрямів державної конкурентної політики повинно відбуватись у площині забезпечення гідного рівня життя населення. Вирішення цього завдання передбачає встановлення балансу між інтересами суспільства, держави та ринку. Разом з тим, у процесі реалізації державної політики виникають протиріччя між цілями та засобами щодо їх реалізації. Вирішення таких протиріч стає можливим саме через запровадження сучасної конкурентної політики, що за своєю суттю є системною, комплексною та універсальною.
У зв’язку з цим набуває актуальності науково-прикладне завдання щодо теоретичного обґрунтування напрямків реалізації державної конкурентної політики у трансформаційній економіці України.
Існуючі підходи до тлумачення конкурентної політики як категорії переважно економічного змісту приводять до іноді хибного визначення цілей, функцій, принципів, структури та механізмів державного управління для більшості галузей економіки і сфер суспільного життя, що не позначилося на швидкому підйомі якості життя громадян України в поєднанні із зростанням обсягу тіньової економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНКУРЕНТНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ТА МЕХАНІЗМИ ЇЇ ВПРОВАДЖЕННЯ У ТРАНСФОРМАЦІЙНУ ЕКОНОМІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок