Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІН У МОВІ АМЕРИКАНСЬКОЇ ПУБЛІЦИСТИКИ КІНЦЯ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

ДИНАМІКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІН У МОВІ АМЕРИКАНСЬКОЇ ПУБЛІЦИСТИКИ КІНЦЯ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

Назва:
ДИНАМІКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІН У МОВІ АМЕРИКАНСЬКОЇ ПУБЛІЦИСТИКИ КІНЦЯ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,71 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХУДОЛІЙ Анатолій Олексійович
УДК 811.111 + 81’ 373. 611
ДИНАМІКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІН У МОВІ АМЕРИКАНСЬКОЇ ПУБЛІЦИСТИКИ КІНЦЯ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Левицький Андрій Едуардович,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра граматики та історії англійської мови,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Зацний Юрій Антонович,
Запорізький державний університет,
кафедра теорії та практики перекладу
англійської мови, завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Булатецька Людмила Іванівна,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, кафедра англійської філології,
завідувач кафедри
Провідна установа Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра перекладознавства
та контрастивної лінгвістики
імені Григорія Кочура,
Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “ 27 ” _лютого_ 2004 р. о _12_____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету
(03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розісланий “ 24 ” __січня_______ 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. Калита
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Однією з проблем сучасних лінгвістичних досліджень є виявлення змін, яких зазнає мова у процесі функціонування (В.Г. Гак, О.С. Кубрякова, В.І. Заботкіна, Ю.А. Зацний, А.Е. Левицький, М.М. Полюжин). Розвиток мови як динамічної системи нерозривно пов’язаний з проблемою функціонування її одиниць, до яких, у першу чергу, належать лексичні та фразеологічні одиниці як інструменти, призначені для виконання мовленнєвого завдання (М.М. Полюжин). Важливим напрямом у вивченні розвитку сучасної англійської мови є аналіз лексичних змін, зокрема, з позицій функціонального (В.Г. Гак, А.Е. Левицький), прагматичного (В.І. Заботкіна, Ю.А. Зацний), когнітивного (Е. Траугот) та комунікативного (Т.А. ван Дейк) підходів. Мова публіцистичних текстів привертала і продовжує привертати увагу мовознавців в аспекті виявлення основних семантико-синтаксичних (О.В. Дейчаківська), структурних і семантичних (П.С. Дейл, Л.Ф. Омельченко) та морфолого-синтаксичних (Т. Гівон) властивостей лексичних і фразеологічних одиниць.
У реферованій дисертації розглядається динаміка функціональних змін у мові американської публіцистики кінця ХХ – початку ХХІ століття. Функціональний підхід, застосований до опису змін у мові сучасної американської публіцистики, ґрунтується на здатності лексичних і фразеологічних одиниць розкривати свої потенційні можливості в процесі комунікації. До основних напрямів функціональних змін у мові публіцистики відносимо лексико-семантичні, морфолого-синтаксичні та синтаксичні зміни. Розвиток суспільно-політичного життя супроводжується появою нових узуальних й оказіональних номінативних одиниць у складі мови публіцистики. Нові одиниці з’являються внаслідок словотвірних процесів, основу яких складає процес функціональної переорієнтації (А.Е. Левицький).
Актуальність обраної теми зумовлена спрямованістю сучасної когнітивно-дискурсивної парадигми на розгляд змін у системі номінативних одиниць, особливостей лексичної номінації, дериваційних процесів та їх результатів. Дослідження процесів номінації та словотворення дозволяє простежити вектор змін у мові сучасної американської публіцистики.
Зв’язок з науковими темами. Дисертація виконана в межах держбюджетної наукової теми Міністерства освіти і науки України “Мовні системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДИНАМІКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІН У МОВІ АМЕРИКАНСЬКОЇ ПУБЛІЦИСТИКИ КІНЦЯ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок