Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇГЛУШІННЯ СВЕРДЛОВИН У ПРОЦЕСІЇХ ОСВОЄННЯ І КАПІТАЛЬНОГО РЕМОНТУ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇГЛУШІННЯ СВЕРДЛОВИН У ПРОЦЕСІЇХ ОСВОЄННЯ І КАПІТАЛЬНОГО РЕМОНТУ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇГЛУШІННЯ СВЕРДЛОВИН У ПРОЦЕСІЇХ ОСВОЄННЯ І КАПІТАЛЬНОГО РЕМОНТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,24 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ВАТ “УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОГАЗОВИЙ ІНСТИТУТ”
УДК 622.245; 622.248
ВИНОГРАДОВ ГЕОРГІЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ
ГЛУШІННЯ СВЕРДЛОВИН У ПРОЦЕСІ
ЇХ ОСВОЄННЯ І КАПІТАЛЬНОГО РЕМОНТУ
Спеціальність 05.15.06 – Розробка нафтових і газових родовищ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському відділенні Українського державного геологорозвідувального інституту.
Науковий керівник: доктор технічних наук, завідувач відділом видобутку нафти, газу і конденсату ВАТ “Український нафтогазовий інститут” СВІТЛИЦЬКИЙ Віктор Михайлович.
Офіційні опоненти:
1. Доктор технічних наук, НАГОРНИЙ Володимир Петрович, професор, завідувач відділом інтенсифікації обмінних процесів інституту геофізики ім. С. І. Субботіна. НАН України.
2. Кандидат технічних наук ІВАНКІВ Ольга Олександрівна, доцент кафедри обладнання нафтових і газових промислів Полтавського державного технічного університету ім. Ю. Кондратюка.
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут природних газів “УкрНДІГаз”, м. Харків.
Захист відбудеться 18.12.2001р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.837.01 у ВАТ “Український нафтогазовий інститут” за адресою: 03142, Україна, м. Київ, пр. Палладіна, 44.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці ВАТ “Український нафтогазовий інститут”.
Автореферат розісланий 16.11.2001.р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук С. І. Ягодовський
Актуальність роботи. Подальший приріст запасів і збільшення обсягів видобутку вуглеводнів в Україні насамперед пов’язаний із освоєнням нових площ та родовищ. В найбільш перспективному нафтогазоносному регіоні країні – Дніпровсько-Донецькій западині понад 70% прогнозних ресурсів вуглеводнів, за даними геологічних служб, сконцентровано на глибинах 5000-7000 м. Саме до цього діапазону глибин приурочені основні зони аномально високих тисків (АВПТ), які суттєво ускладнюють технологічний процес освоєння родовищ.
Відкриття усіх потужних родовищ у колишньому СРСР і в Україні (зокрема, Битьківського, Качанівського, Мачухського, Рудківського, Сорочинського, Угерського, Шебелінського та багатьох інших) супроводжувалось виникненням ГНВП, які часто ускладнювалися відкритим фонтануванням або міжпластовими перетоками. За неповними статистичними даними, на протязі 1965 — 1986 років ГНВП з ускладненнями, відкриті фонтани і міжпластові перетоки виникали в середньому на 10% свердловин, що знаходилися в бурінні та освоєнні. Однією з причин виникнення фонтанів і міжпластових перетоків були неадекватні технологічні рішення під час вибору методу ліквідації ГНВП або неправильні дії під час проведення робіт з ліквідації ускладнення, спричинені неточністю і недостатністю вихідної інформації про пласт-колектор, геометричні і просторові параметри свердловини, інтенсивність проявлення та об’єм припливу. Ефективність і безпека заходів із метою ліквідації ГНВП залежить, у першу чергу, від точності розрахунків операцій управління гідродинамічною ситуацією у свердловині і вибору раціонального способу ліквідації ускладнення у конкретних геолого-технологічних умовах. Незважаючи на значні досягнення в цьому напрямку, цілий ряд питань, пов’язаних з удосконаленням технології ліквідації ГНВП і глушіння свердловин з АВПТ, вимагає уточнення методик розрахунків управління гідродинамічною ситуацією у свердловині під час ліквідації ГНВП в ускладнених умовах і у випадку невизначеності вихідної геолого-технологічної інформації, удосконалення підходів до вибору раціонального методу ліквідації ускладнення.
Крім того, однією із проблем освоєння продуктивних горизонтів з АВПТ, які залягають на великих глибинах, є попередження руйнування колектора і втрати ним проникності внаслідок різких коливань вибійного тиску під час проведення технологічних операцій. Яскравим прикладом цього є досвід освоєння і дослідження свердловин Мачухського родовища. Одним із перспективних напрямків вирішення означеної проблеми є застосування струминних апаратів для освоєння і дослідження продуктивних горизонтів в ускладнених гірничо-геологічних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇГЛУШІННЯ СВЕРДЛОВИН У ПРОЦЕСІЇХ ОСВОЄННЯ І КАПІТАЛЬНОГО РЕМОНТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок