Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НЕФРОПАТІЙ ВАГІТНИХ І ЇХ ЕВОЛЮЦІЯ В КАТАМНЕЗІ

КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НЕФРОПАТІЙ ВАГІТНИХ І ЇХ ЕВОЛЮЦІЯ В КАТАМНЕЗІ

Назва:
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НЕФРОПАТІЙ ВАГІТНИХ І ЇХ ЕВОЛЮЦІЯ В КАТАМНЕЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АНДОН'ЄВА Ніна Михайлівна
УДК 618.3-008.-02:616.61:612.017.1 (-036.8)
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НЕФРОПАТІЙ
ВАГІТНИХ І ЇХ ЕВОЛЮЦІЯ В КАТАМНЕЗІ
14.01.02 - внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор Семидоцька Жанна Дмитрівна, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб N 2.
Офіційні опоненти: | член-кореспондент НАН Україні, академік АМН, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Пиріг Любомир Антонович, Київська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри нефрології;
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Дядик Олександр Іванович,
Донецький державний медичний університет, факультет післядипломної освіти, завідувач кафедри терапії.
Провідна установа: |
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України (м. Київ), кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб №2.
Захист відбудеться "22" червня 2000 р. о 12-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків-22, пр. Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків-22, пр. Леніна, 4).
Автореферат розіслано "20" травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичний наук, доцент Л.І. Овчаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на те, що існує багато теорій етіології гестозу вагітних, походження його залишається не з'ясованим (О.Т. Михайленко, Т.М. Дрінь, 1992 р.).
Серед домінуючих причин материнської та перинатальної захворюваності та смертності у східноєвропейському регіоні провідне місце, як і раніше, посідають пізні гестози. Звертає на себе увагу відсоток малосимптомних і з атиповим перебігом форм, який зріс, що супроводжується тяжкими морфологічними порушеннями, які дуже часто приводять до летального закінчення, і навіть у випадку успіху терапії - нерідко до інвалідності (В.І. Грищенко, М.О. Щербина, О.П. Липко, 1997). Зараз провідними ланками патогенезу гестозу вважають порушення багаточисельних адаптаційних, в тому числі імунних механізмів. Хоча участь імунних механізмів у патогенезі гестозу вважається доведеною, на цей предмет висловлюються різні і нерідко суперечливі думки (Н.Н. Рожковська, 1998).
В літературі недостатньо повідомлень про механізми розвитку запальних захворювань нирок у вагітних, відсутні дані про стан імунітету у вагітних, що хворіють на гломерулонефрит.
Надзвичайно актуальними та проблематичними є питання про еволюцію змін у нирках і імунних порушеннях при нефропатії вагітних (НВ), особливо при тривалому спостереженні в катамнезі.
Найближчий (допологовий і ранній післяпологовий) прогноз НВ серйозний, оскільки її прогресування може призвести до розвитку еклампсії, загибелі матері або плоду. Питання прогнозу НВ у більш віддалених строках маловивчені (О.В. Зозуля, Т.Т. Цой, Ж.Г. Заря, В.А. Рогов, Ф.Ч. Дзоєва, 1995), що потребує диспансеризації і активного лікування таких хворих. Проте, відсутність робіт, що присвячені вивченню еволюції клініко-імунологічних характеристик у вагітних з поєднаними гестозами, а також відсутність критеріїв прогнозу кінця НВ, не дозволяють клініцисту передбачити еволюцію нефропатії вагітних, а отже, і проводити індивідуально спрямовану диспансеризацію даного контингенту осіб.
Вирішення цих проблем є надзвичайно актуальним, що й визначило мету цієї роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано в межах науково-дослідної роботи Харківського державного медичного університету "Роль інфекційної концепції у виникненні, хронізації та прогресуванні запальних захворювань нирок" (№ державної реєстрації 01980002623).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НЕФРОПАТІЙ ВАГІТНИХ І ЇХ ЕВОЛЮЦІЯ В КАТАМНЕЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок