Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> підвищення довговічності асфальтобетонних шарів за рахунок використання полімерних латексів

підвищення довговічності асфальтобетонних шарів за рахунок використання полімерних латексів

Назва:
підвищення довговічності асфальтобетонних шарів за рахунок використання полімерних латексів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,78 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
національний транспортний університет
Онищенко Артур Миколайович
удк 625.02:625.852.061
підвищення довговічності асфальтобетонних шарів за рахунок використання полімерних латексів
05.22.11 – автомобільні шляхи та аеродроми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
Бесараб Олександр Миколайович, Національний транспортний університет, доцент кафедри дорожньо-будівельних матеріалів і хімії.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
Золотарьов Віктор Олександрович,
Харківський національний транспортний
університет, професор, завідуючий кафедри технології дорожньо-будівельних матеріалів.
кандидат технічних наук,
Василевич Олександр Віталійович, Союзтранспроект, провідний інженер.
Захист дисертації відбудеться 27 червня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.02 при Національному транспортному університеті за адресою: 01010, Україна, м. Київ, вул. Суворова 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного транспортного університету (01103, Україна, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42).
Автореферат розіслано 26 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент В.І. Каськів
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми.
Відомо, що використання в дорожньому будівництві традиційних рішень з покращення якості асфальтобетонних сумішей за рахунок вдосконалення підбору їх складу чи удосконалення технології їх приготування не вирішує в повній мірі проблему підвищення міцності і довговічності асфальтобетонних шарів автомобільних доріг. Враховуючи те, що в Україні на вулицях та дорогах спостерігається збільшення інтенсивності та вантажонапруженості дорожнього руху, до асфальтобетону та його складових висуваються підвищені вимоги. Дорожній бітум, як один із основних компонентів асфальтобетону, що виробляється на заводах України має низьку корозійну стійкість, що призводить до виникнення на поверхні покриття тріщин, сітки тріщин, вибоїн тощо. Альтернативним рішенням з покращення якості бітумів є модифікація їх відповідними полімерами, які здатні забезпечити додаткову гнучкість при низьких температурах і додаткове зчеплення для сприйняття напружень. Враховуючи, що вітчизняні дорожні бітуми відрізняються від тих, що використовуються в США та країнах Західної Європи постало питання вивчення впливу таких модифікаторів на властивості дорожніх бітумів, що застосовуються в Україні. Крім того, існує негативний досвід недотримання всіх параметрів технології через відсутність машин і механізмів, а також не підготовленість кадрів на місцях. Це викликає необхідність здійснювати додаткові дослідження.
До цього часу, незважаючи на досить широке застосування полімерів в Україні, таких досліджень не виконано і їх використання призначається на основі окремих фізико-механічних показників, що не дають можливість пересвідчитися в доцільності їх застосування. А відсутність методики розрахунку асфальтобетонних шарів нежорсткого дорожнього одягу не дозволяє прогнозувати довговічність дорожнього одягу в цілому.
Таким чином, актуальність роботи обумовлена необхідністю рішення важливої практичної задачі – підвищення довговічності асфальтобетонних шарів за рахунок використання полімерних латексів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Наукові результати роботи одержані в процесі виконання плану науково-дослідних робіт Національного транспортного університету: „Теоретичні основи забезпечення довговічності дорожнього полімерасфальтобетонного покриття транспортних споруд" (д/б № 23 РК 01031U03173); з тематичним планом науково-дослідних робіт Державної служби автомобільних доріг України „Розробити рекомендації з контролю якості щебенево-мастикової асфальтобетонної суміші і асфальтобетону та прилад для виготовлення зразків із щебенево-мастикового асфальтобетону” (д/б № 72-05РК0105U001108); “Розробити метод розрахунку асфальтобетонного покриття залізобетонних мостів та шляхопроводів на температурну тріщиностійкість” (д/б № 166/119 РК 010ЗU008562).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: підвищення довговічності асфальтобетонних шарів за рахунок використання полімерних латексів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок