Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В РЕГІОНІ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В РЕГІОНІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В РЕГІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПІСОЦЬКА ЛЕОНІДА СТАНІСЛАВІВНА
УДК: 37.014+372(043)
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В РЕГІОНІ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент
Дарманський Микола Миколайович,
Хмельницький гуманітарно-педагогічний інститут, почесний ректор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Протасова Наталія Георгіївна,
Національна Академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри управління освіти
кандидат педагогічних наук
Волинець Катерина Іванівна,
Київський педагогічний коледж імені К.Д.Ушинського, директор
Провідна установа Інститут педагогіки АПН України, лабораторія управління закладами освіти, м. Київ
Захист відбудеться ”21” грудня 2004 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ-53, вул. Артема, 52-А, 2 поверх, кімната 20.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти (04053, м. Київ-53, вул. Артема, 52-А, 2 поверх).
Автореферат розісланий 19 листопада 2004 р.
Секретар спеціалізованої вченої ради Снісаренко О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Дошкільне дитинство є особливо важливим етапом у житті кожної людини. В цей період проходить процес формування особистості дитини, наслідки якого супроводжують її протягом усього життя. Дошкільна освіта – фундамент, на якому базується вся подальша освіта. Це є незаперечною істиною, котру слід враховувати в своїй діяльності владним структурам як освітянського, так і державного управління, від найнижчого до найвищого рівнів.
Соціально-економічні зміни, які спостерігалися в останні роки в Україні, негативно вплинули на стан збереження і розвитку дошкільної освіти. З 1991 до 2000рр. система дошкільного виховання в Україні зазнала досить істотних втрат. Протягом цих років у регіонах держави перестали функціонувати 7,3 тис. дошкільних навчальних закладів. Охоплення дітей суспільним дошкільним вихованням із 57 % (1990 р.) знизилось до 40 % (2001 р.), а в окремих регіонах цей показник становив лише 19 %. Це означає, що більша кількість українських дошкільників не мають змоги отримати необхідного для свого віку рівня освіти та належним чином бути підготовленими до школи. Проте, незважаючи на таку ситуацію, в Україні відбувається становлення національної системи законодавства в галузі освіти, в якому враховуються, аналізуються, акумулюються найкращі надбання цивілізації у справі навчання та виховання підростаючого покоління. У Законі України “Про освіту” (1996 р.), Національній доктрині розвитку освіти (2003 р.) дошкільна освіта визначена як початкова базова ланка у системі загальної безперервної освіти людини. Закон України “Про дошкільну освіту” (2001р.) гласить, що дошкільна освіта в українській державі є обов'язковою. На підставі вищезгаданих законодавчих актів Кабінетом Міністрів України затверджено Положення “Про дошкільний навчальний заклад” (2003 р.). Державною національною програмою “Освіта (Україна ХХІ століття) окреслено стратегічні завдання розвитку освіти, серед яких чільне місце займають ті, котрі пов’язані з перебудовою управлінського механізму системи освіти на принципах демократизації, децентралізації та гуманізації. Таким чином, створилась ситуація невідповідності реалій практики із вимогами законодавчо-нормативного забезпечення у сфері дошкільної освіти.
Сьогодні постала проблема не тільки підтримки функціонування суспільного дошкільного виховання, а й відновлення у ряді регіонів держави позитивних його надбань, що мали в свій час місце в системі дошкільного виховання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В РЕГІОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок