Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНІ CИСТЕМИ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ, МЕТАЛУРГІЙНИХ І МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНІ CИСТЕМИ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ, МЕТАЛУРГІЙНИХ І МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНІ CИСТЕМИ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ, МЕТАЛУРГІЙНИХ І МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,94 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АНДРОНОВ Володимир Анатолійович
УДК 628.387
ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНІ CИСТЕМИ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ, МЕТАЛУРГІЙНИХ І МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність - 21.06.01- Екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
 
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Університеті цивільного захисту України, Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, м. Харків.
 
Науковий консультант
доктор технічних наук, професор, Пантелят Гарі Семенович,
Харківський державний технічний університет будівництва й архітектури, професор кафедри водопостачання, каналізації й гідравліки.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, Дрозд Геннадій Якович,
Луганський національний аграрний університет, завідувач кафедри архітектури будівель і споруд;
доктор технічних наук, професор, Висоцький Сергій Павлович,
Донецький національний технічний університет, Автомобільно-дорожній інститут, завідувач кафедри екології й безпеки життєдіяльності;
доктор технічних наук, професор, Тошинський Володимир Ілліч,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри автоматизації хіміко-технологічних систем й екологічного моніторингу.
Провідна організація
Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля МОН України, м. Луганськ.
Захист відбудеться „12” жовтня 2006 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.09 Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, пр. Театральний, 13.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету МОН України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий „8” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н, професор В.В. Білоусов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У країнах СНД, Україні й Росії включно, наявні істотні недоліки в організації, керуванні та технічному стані водного господарства, як окремих регіонів, міст, населених пунктів, так і промислових підприємств. Особливо важке становище маємо в маловодних регіонах України, наприклад, у Південних районах країни, Донбасі та ін.
Сьогодні підприємства України скидають у водні об'єкти понад 2 млрд. м3/рік неочищених і недостатньо очищених стічних вод (СВ), що викликає погіршення екологічного стану навколишнього середовища. Найнебезпечнішими з екологічної точки зору є хімічно забруднені СВ коксохімічних, металургійних і машинобудівних підприємств.
Тільки підприємства коксохімічної галузі скидають понад 20 млн. м3/рік стічних вод, забруднених фенолами, ціанідами, роданідами та іншими токсичними речовинами. Середня витрата фенольних і дощових стічних вод, які утворюються на коксохімічних заводах, становить 0,5 м3 на 1 тонну коксованого вугілля, що для заводів з обсягом виробництва на рівні 3,0 млн. тонн/рік складає 1,5 млн. м3/рік.
Обсяг стічних вод, які скидаються підприємствами чорної й кольорової металургії та підприємствами машинобудування України, сягає 500 млн. м3/рік.
Існуючі системи оборотного водопостачання працюють із продувкою, що становить 10 % від витрати циркулюючої в системах води. Багатьма країнами (включаючи Україну) розроблено, а в ряді випадків і впроваджено локальні системи очищення хімічно забруднених стічних вод. Дотепер ще не створені замкнуті системи водопостачання екологічно небезпечних виробництв.
Виходячи з вищесказаного, наукове обґрунтування й розробка екологічно безпечних систем водопостачання виробництв, що виключають скидання забруднених стічних вод у водні об'єкти, є актуальною й своєчасною проблемою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до міжрегіональної програми з екологічного оздоровлення басейну ріки Сіверський Донець, що схвалена Координаційною Радою керівників прикордонних областей республіки Бєларусь, Російської Федерації й України 2 жовтня 2004 року, а також відповідно до тематичного плану МОН України бюджетних робіт Харківського державного технічного університету будівництва й архітектури “Розробка нових технологій очищення стічних вод і захист від корозії будівельних конструкцій споруд у системах водопостачання коксохімічних заводів”, № державної реєстрації 0103 U 003445.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНІ CИСТЕМИ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ, МЕТАЛУРГІЙНИХ І МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок