Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД І ПРИСТРІЙ ЕЛЕКТРОХЕМІЛЮМІНЕСЦЕНТНОГО ВИМІРЮВАННЯ КОМПОНЕНТІВ БІОРІДИН НА ПРИКЛАДІ ГІСТАМІНУ

МЕТОД І ПРИСТРІЙ ЕЛЕКТРОХЕМІЛЮМІНЕСЦЕНТНОГО ВИМІРЮВАННЯ КОМПОНЕНТІВ БІОРІДИН НА ПРИКЛАДІ ГІСТАМІНУ

Назва:
МЕТОД І ПРИСТРІЙ ЕЛЕКТРОХЕМІЛЮМІНЕСЦЕНТНОГО ВИМІРЮВАННЯ КОМПОНЕНТІВ БІОРІДИН НА ПРИКЛАДІ ГІСТАМІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,05 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
ХРУСТАЛЬОВ КИРИЛО ЛЬВОВИЧ
УДК 535.37:543.8:615.47:616-074
МЕТОД І ПРИСТРІЙ ЕЛЕКТРОХЕМІЛЮМІНЕСЦЕНТНОГО ВИМІРЮВАННЯ
КОМПОНЕНТІВ БІОРІДИН НА ПРИКЛАДІ ГІСТАМІНУ
Спеціальність 05.11.17 – медичні прилади та системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор Рожицький
Микола Миколайович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри біомедичних електронних пристроїв та систем.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Піротті Євген Леонідович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри вищої математики;
доктор технічних наук, професор Черенков Олександр Данилович, Харківський державний технічний університет сільського господарства, завідувач кафедри електропостачання в сільському господарстві.
Провідна установа: | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, кафедра фізичної та біомедичної електроніки, м. Київ.
Захист відбудеться 30 грудня 2002 р. о 1230 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 64.052.05 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий 29 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мустецов М. П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз біологічних рідин (кров, сеча, ін.) є важливим для вирішення істотних проблем медицини і біології, зокрема, імунодіагностики, імунотерапії, фармакології, онкології, ендокринології, епідеміології, профілактики інфекційних хвороб. У той же час аналіз біорідин з метою виміру їхніх окремих компонентів, тобто речовин, що використовуються при діагностиці, є складною задачею через потенційно велику кількість компонентів, які присутні у біопробі, та їхніх малих концентрацій. Серед різних компонентів таких рідин дуже важливу роль відіграють біогенні аміни (БА) – нормальні метаболіти організму людини і тварин. Висока фізіологічна активність БА виявляється в регуляції життєвих функцій організму, в процесах метаболізму тощо. Серед БА, таких, як серотонін, допамін, ацетилхолін та інші, особливо варто виділити гістамін (ГА) – біогенний амін ряду імідазолу, що утворюється в організмі при дезамінуванні або декарбоксилуванні амінокислоти гістидину. Гістамін є гормоноїдом, що діє на багато фізіологічних процесів в організмі подібно гормонам, але утворюється, на відміну від них, не в залозах внутрішньої секреції, а в інших органах і тканинах. У звичайних умовах ГА знаходиться в організмі переважно в зв'язаному, неактивному стані. При різних патологічних процесах (насамперед, алергійні захворювання, склерозування внутрішніх органів, опіки, відмороження) кількість вільного ГА збільшується. Гістамін, що звільнюється під дією різних патогенних факторів (проникаюча радіація, бактеріальні токсини, гіпоксія, травми, токсичні хімічні речовини - морфін, рентгеноконтрастні препарати, які містять йод, курареподібні речовини, високомолекулярні сполуки, лікарські засоби) має високу активність - це веде до гістамінового отруєння. Шляхами інактивації ГА є ферментні механізми деструкції - окисне дезамінування та ін.
З огляду на значну роль ГА в різних процесах in vivo та широке застосування препаратів з антигістаміновою дією в клінічній практиці істотного значення набувають методи визначення ГА. Найбільш поширеним є люмінесцентне визначення БА, зокрема, ГА. Однак при очевидних достоїнствах цього методу аналізу він має недоліки: обмеження принципового характеру (“світловий шум” системи з-за наявності світла, яке збуджує люмінесценцію реагенту, аутофлуоресценція й ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОД І ПРИСТРІЙ ЕЛЕКТРОХЕМІЛЮМІНЕСЦЕНТНОГО ВИМІРЮВАННЯ КОМПОНЕНТІВ БІОРІДИН НА ПРИКЛАДІ ГІСТАМІНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок