Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧНА СТРУКТУРА АРХІТЕКТУРНОГО ПРОСТОРУ (на прикладі енергетичних комплексів)

ФОРМАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧНА СТРУКТУРА АРХІТЕКТУРНОГО ПРОСТОРУ (на прикладі енергетичних комплексів)

Назва:
ФОРМАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧНА СТРУКТУРА АРХІТЕКТУРНОГО ПРОСТОРУ (на прикладі енергетичних комплексів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
СІВКО Лідія Вікторівна
 
УДК 72.01; 729.625; 725.4
ФОРМАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧНА СТРУКТУРА
АРХІТЕКТУРНОГО ПРОСТОРУ
(на прикладі енергетичних комплексів)
18.00.01 — теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному науково-дослідному інституті теорії та історії архітектури і містобудування (НДІТІАМ) Міністерства регіонального розвитку та будівництва України.
Науковий керівник:
Кандидат архітектури, ст. науковий співроб., доцент
Пучков Андрій Олександрович,
Інститут проблем сучасного мистецтва
Академії мистецтв України,
завідувач лабораторії мистецтва новітніх технологій
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор
Черкес Богдан Степанович,
Інститут архітектури Національного університету „Львівська політехніка",
директор інституту, м. Львів.
кандидат архітектури, доцент
Михайленко Андрій Всеволодович,
Київський національний університет будівництва
і архітектури, доцент кафедри Інформаційних технологій в архітектурі.
Захист відбудеться „21" лютого 2008 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.02 Київському Національному університеті будівництва і архітектури  (КНУБА)  за  адресою:  03680,  м. Київ,  Повітрофлотський   проcп., 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету   будівництва  і  архітектури:  Україна,  03680,  м.  Київ,  Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий „21" січня 2008 р.
Вчений секретар
вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. Товбич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні умови життєдіяльності, застосування наукових технологій, віртуальна реальність змінюють уявлення про простір/час і місце в ньому людини. У цьому контексті архітектурний простір є складною динамічною системою, що утворюється з безлічі елементів, а його формування є комп-лексним багатощаблевим процесом. Цей процес вимагає загального мето-доло-гічного підходу, який дозволив би встановити кореляцію між різними елементами його структури, досить гнучку й пристосовану до різних часткових ситуацій, які відбивають сучасний погляд на організацію простору в архітектурі. На цьому тлі дослідження в галузі формалізації вітчизняної теорії не є достатньо розвинутими, що дозволяє обґрунтувати актуальність теми дисертації:–
архітектурний простір у теорії архітектури розглядається переважно в аспекті практичного застосування, що зумовлено відсутністю систематизованої теоретичної основи у послідовному вивченні структури архітектурного простору. Таким чином, актуальним завданням є проведення та розвиток теоретичних досліджень, які можуть продовжити та доповнити наукову основу формування структури архітектурного простору;–
теоретичне дослідження простору в архітектурі невід’ємно пов’язане з посиланням на архітектурну форму, що зумовлює відсутність однозначного розуміння і відповідного використання понятійного апарату в теоретичних дослідженнях. Цей діалектичний зв’язок простору з формою лише підкреслює необхідність розвитку теоретичного знання щодо „архітектурного простору”; –
формальний напрям у положеннях теорії архітектури лише опосередковано використовується при створенні абстрактних моделей простору, що мають різнорідну основу. Ця обставина обумовлює необхідність подальшого розвитку формального напряму теорії архітектури. Виявлення структури простору є частиною формалізації теоретичних положень в архітектурі. Використання формального структурування архітектурного простору, з його упорядкованістю й логічною доказовістю висновків, забезпечить подальший розвиток теоретичного підґрунтя в інтерпретації накопичених практичних знань; –
сучасні методичні позиції визначення структури архітектурного простору розроблені у теорії архітектури не в повному обсязі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧНА СТРУКТУРА АРХІТЕКТУРНОГО ПРОСТОРУ (на прикладі енергетичних комплексів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок