Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ВИКОРИСТАННЯ ЛУЧНИХ ТРАВОСТОЇВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ВИКОРИСТАННЯ ЛУЧНИХ ТРАВОСТОЇВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ВИКОРИСТАННЯ ЛУЧНИХ ТРАВОСТОЇВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
КУЛИК РОМАН МИХАЙЛОВИЧ
УДК : 633.2:631.559:631.8:631.42
ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ВИКОРИСТАННЯ ЛУЧНИХ ТРАВОСТОЇВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.12 – кормовиробництво і луківництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії луківництва Інституту землеробства Української академії аграрних наук протягом 2000–2003 рр.
Науковий керівник:доктор сільськогосподарських наук, професор Боговін Анатолій Власович,
Інститут землеробства УААН,
головний науковий співробітник лабораторії луківництва | Офіційні опоненти:доктор сільськогосподарських наук, професор
Слюсар Іван Тимофійович,
Інститут землеробства УААН,
завідувач лабораторії землеробства на осушених землях | кандидат сільськогосподарських наук, доцент
КОВБАСЮК Павло Ульянович,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри рослинництва і кормовиробництва | Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет, Мін АП України, м. Біла Церква
Захист відбудеться “23” березня 2005 р. о “ 12 ” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 08162, смт. Чабани, Києво-Святошинського району, Київської області, Інститут землеробства УААН на ім’я вченого секретаря Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “ 18 лютого 2005 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук | Кравченко Л. О. | ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Останнім часом у зв’язку з необхідністю здешевлення кормів і виробництва конкурентноспроможної продукції велике значення надається збільшенню в кормових ресурсах трав’янистих кормів, особливо пасовищних, як енергетично найменш затратних та економічно вигідних.
У вирішенні цієї проблеми велика роль належить створенню високопродуктивних травостоїв на основі посіву найкращих селекційних сортів бобових і злакових трав, поліпшенню видової структури та підвищенню продуктивності природних лучних угідь, в тому числі й потенційно найбільш родючих заплавних лук та розробці і запровадженню у виробництво раціональної системи використання як одного з найбільш ефективних факторів управління видовою структурою, продуктивністю угідь і якістю корму. Поряд з цим виняткове значення має подовження пасовищного періоду протягом сезону, як основи збільшення частки в кормових ресурсах найдешевших трав’яних кормів.
Актуальність теми. У розробці наукових основ з питань створення, підвищення продуктивності та раціонального використання лучних угідь в різні часи приділено багато уваги (М.В.Куксін, І.В.Ларін, П.С.Макаренко, П.С.Кияк, А.В.Боговін, М.Т.Ярмолюк, В.Г.Кургак та ін.). Проте до останнього часу відповідно до різних типів лучних угідь і складу травостою недостатньо вивчені закономірності формування видової структури, продуктивності та якості корму залежно від різних режимів використання й удобрення, впливу зазначених факторів на нагромадження кореневої маси та зміну деяких елементів родючості ґрунту. Недостатньо даних по подовженню пасовищного періоду протягом сезону, а що стосується розроблення пасовищних конвеєрів на основі багаторічних трав з безперервним надходженням високоякісної рослинної маси протягом 200-210 днів дані повністю відсутні. Це й визначило вибір теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота є складовою частиною тематичного плану Інституту землеробства УААН по виконанню НТП УААН на 2001-2005 рр. “Кормовиробництво” (№ державної реєстрації 0101U 003829).
Мета і задачі досліджень. Виявити особливості формування видової структури та продуктивності сіяних і природних лучних травостоїв за різних режимів відчуження та розробити технологію подовження періоду пасовищного використання до 200-210 днів на основі багаторічних трав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ВИКОРИСТАННЯ ЛУЧНИХ ТРАВОСТОЇВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок