Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН СТРИЖНЕВИХ ІЗОЛЯТОРІВ

НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН СТРИЖНЕВИХ ІЗОЛЯТОРІВ

Назва:
НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН СТРИЖНЕВИХ ІЗОЛЯТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
АБРАМОВ ВЛАДИСЛАВ ІВАНОВИЧ
УДК 666.3.032.6:001.891.573+541.182
НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН
СТРИЖНЕВИХ ІЗОЛЯТОРІВ
Спеціальність 01.02.04 – Механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі Динаміки і міцності машин та опору матеріалів Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Цибенко Олександр Сергійович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри Динаміки і міцності машин та опору матеріалів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Савченко Віталій Григорович, Інститут механіки ім.С.П.Тимошенко НАН України, головний науковий співробітник
кандидат технічних наук
Михайлов Олег Володимрович, Інститут проблем матеріалознавства ім. І.Н.Францевіча НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут проблем міцності НАН України, м.Київ
Захист відбудеться “27” лютого 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.01 В Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, пр.Перемоги, 37, корп. №1, ауд.№166.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці університету
Автореферат розісланий “25” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.О.Боронко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Працездатність, електромеханічні характеристики, надійність і експлуатаційна довговічність високовольтних стрижневих ізоляторів значною мірою визначаються досконалістю їх конструкції, а також рівнем усього технологічного процесу створення ізоляторів. Механічні пошкодження та руйнування ізоляторів струмоведучих частин електричних апаратів, що встановлюються у відкритих розподільних пристроях змінного струму, призводять до серйозних аварій і завдають значного економічного і морального збитку підприємствам і організаціям.
Стрижневі ізолятори випускаються на класи напруг 10, 20, 35, 110 кВ і на класи мінімальних механічних руйнуючих навантажень 300, 400, 500, 600, 1000, 1250, 1500, 1600, 2000 кгс. На сьогодні більшість серійних стрижневих ізоляторів виготовляється з електротехнічного порцеляну.
Від ізоляторів вимагається забезпечення інтенсивності відмов не більше 1?10-7 ч-1. Термін служби ізоляторів – 30 років. Проте вітчизняні ізолятори забезпечують рівень відмов порядку 1?10-4 ч-1. Слід зазначити, що вітчизняні стрижневі ізолятори мають менший запас механічної міцності та на 10–30% більші габарити й масу порівняно з закордонними аналогами, за рахунок чого істотно знижується їх конкурентоздатність на зовнішньому ринку. Тому всі роботи, спрямовані на підвищення якості вітчизняних ізоляторів, актуальні.
Для високовольтних порцелянових ізоляторів основним критерієм придатності є електрична і механічна міцність. Механічна міцність визначається як конструктивним виконанням, так і характеристиками конструкційних матеріалів ізолятора. Міцність ізоляційної деталі – головної несучої частини ізолятора – визначається переважно досконалістю технології виробництва електротехнічного порцеляну, одним із найбільш значущих етапів якої є процеси механічної обробки керамічної маси.
Однією з основних причин недосконалості конструкцій ізоляторів є відсутність науково обгрунтованого підходу до їх проектування. Підхід, що застосовується в даний час до проектування конструкцій ізоляторів, грунтується на аналітичних методах розрахунку, емпіричних залежностях і експериментальних даних, але він не забезпечує можливості оцінки впливу різноманітних конструктивно-технологічних параметрів на міцнісні характеристики ізоляторів.
Всі ці проблеми зумовлюють актуальність теми, головною особливістю якої є заміна аналітико-емпіричних методів проектування сучасними методами математичного моделювання з використанням всього накопиченого раніше емпіричного досвіду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН СТРИЖНЕВИХ ІЗОЛЯТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок