Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,92 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГУЖАВІНА ІНА ВАСИЛІВНА
УДК 330.341.1:658.589
МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЮ
ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація
і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Маріуполь – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Приватному вищому навчальному закладі „Донецький університет економіки та права” (м. Донецьк).
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор
Лепа Микола Миколайович,
Науково-дослідний центр інформаційних технологій Інституту економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк), директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Салига Сергій Якович,
завідувач кафедри фінансів та банківської справи Гуманітарного університету „Запорізький інститут державного та муніципального управління”
(м. Запоріжжя);
кандидат економічних наук, доцент
Сорокіна Олена Миколаївна,
доцент кафедри обліку та аудиту
Приазовського державного технічного університету
Міністерства освіти і науки України (м. Маріуполь).
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), кафедра економіки підприємства.
Захист відбудеться “22” лютого 2006 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К12.052.02 при Приазовському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою:
87500, м. Маріуполь Донецької обл., вул. Університетська, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Приазовського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою:
м. Маріуполь, вул. Університетська, 7.
Автореферат розісланий “20” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Колосок
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В економіках країн світу, включаючи Україну, основними ланками, які визначають рівень соціально-економічного розвитку держави, його соціальну й економічну безпеку, якість життя населення, є підприємства. Разом із тим слід зазначити, що промислові підприємства – один із секторів економіки, що піддається сильному впливу економічних циклів кон’юнктури та конкурентної боротьби на ринках. Так, у зв’язку із кризою, що спостерігалася в Україні протягом останніх десяти років, у її промисловому секторі питома вага збиткових підприємств збільшилася з 30% від їхньої загальної кількості в 1996 р. до 35% в 2004 р. При цьому сума збитків на промислових підприємствах за цей період зросла майже в 5 разів. Слід зазначити, що в комплексі проблем управління фінансово-господарською діяльністю взаємозв’язок між ростом дебіторської заборгованості на підприємствах та уповільненням платіжного обороту відрізняється великою стійкістю. Це свідчить про великі обсяги відволікання фінансових ресурсів підприємств, що врешті негативно позначається на ефективності їхньої діяльності.
Незважаючи на темпи, що намітилися в останні роки, зростання виробництва, загальний економічний стан машинобудівної галузі залишається кризовим, суттєвих позитивних перетворень не відбулося. З 230 машинобудівних підприємств Донецької області близько 40% збиткові, а третина сьогодні не працює. Прийняття дієвих управлінських рішень щодо подальшої долі підприємства – або ліквідація найбільш збиткових як з погляду економічних показників, так і з позицій ресурсних можливостей, або доцільність перепрофілювання чи “пожвавлення” їхньої роботи – обов’язково передбачає аналіз виробничо-господарської діяльності, а також аналіз взаємозв’язку найважливіших показників фінансового та майнового стану підприємства.
Фінансовий стан підприємства перебуває в прямій залежності від ефективності його виробничої діяльності. Незадовільний фінансовий стан підприємства спричиняє зниження припливу зовнішніх фінансових ресурсів, що впливає на обсяг випуску продукції та фінансових результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок