Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ”Клініко-епідеміологічна характеристика цереброваскулярних захворювань та особливості факторів ризику їх розвитку в Західному регіоні України”

”Клініко-епідеміологічна характеристика цереброваскулярних захворювань та особливості факторів ризику їх розвитку в Західному регіоні України”

Назва:
”Клініко-епідеміологічна характеристика цереброваскулярних захворювань та особливості факторів ризику їх розвитку в Західному регіоні України”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,89 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство охорони здоров’я України
Харківська медична академія післядипломної освіти
Чмир Галина Степанівна
УДК 616.831-005-036.22-036.1(477.8)
”Клініко-епідеміологічна характеристика цереброваскулярних захворювань та особливості факторів ризику їх розвитку в Західному регіоні України”
14.01.15 – нервові хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті неврології, психіатрії та
наркології АМН України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Міщенко Тамара Сергіївна, Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України, керівник відділу судинної патології головного мозку.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Григорова Ірина Анатоліївна, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри нервових хвороб;
доктор медичних наук, професор Пашковський Валерій Мілентієвич, Буковинський державний медичний університет, завідувач кафедри нервових хвороб, психіатрії та медпсихології.
Провідна установа:
Інститут геронтології АМН України.
Захист дисертації відбудеться “25” вересня 2002р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 64.609.01 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України за адресою: 61176, м.Харків, вул.Корчагінців,58.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (м.Харків, вул.Корчагінців,58).
Автореферат розісланий “23” серпня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради,
кандидат медичних наук, доцент В.Г.Марченко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В наш час судинні захворювання мозку є однією з найважливіших проблем клінічної медицини, що зумовлене великою поширеністю і значною смертністю від цієї патології. За даними експертів ВООЗ щороку у світі відбувається біля 6 млн інсультів, а смертність від них в економічно розвинутих країнах займає 3 місце в структурі загальної смертності (S.V.Sfrefler, M. Elsisziw, R. Benavente, 1995; C.P.Warlow, 1998; J.Bogоusslavsky, 2002). Особливо актуальна ця проблема в Україні, де є значна розповсюдженість цереброваскулярних захворювань (ЦВЗ), а смертність від них в структурі загальної смертності займає 2 місце (П.В.Волошин, Т.С.Міщенко,2002). Важливість проблеми полягає також у тому, що, по-перше, з числа хворих, які вижили, тільки 10-20% повертаються до праці, а значна більшість стає інвалідами і потребує сторонньої допомоги (Л.А.Дзяк 1997; І.С.Зозуля,1997,1998; Ю.І.Головченко,1999; Н.М. Грицай,2002), а по-друге, економічні витрати, обумовлені тимчасовою непрацездатністю, інвалідністю і смертністю при ЦВЗ, а також на лікування цієї патології є набагато вищими, ніж при будь-якому іншому захворюванні (В.М.Пашковський, 1997; І.А. Григорова, 2001; Т.С. Міщенко, 2001; P.A.Wolf,1998).
Для суттєвих змін епідеміологічної ситуації по ЦВЗ важливим є наукове обгрунтування та впровадження широкомасштабної програми боротьби з цією патологією, яка неможлива без точних даних щодо поширеності, частоти і наслідків судинних захворювань мозку, без аналізу факторів, які впливають на виникнення і перебіг цього захворювання (М.В.Верещагін, 1998; Ю.Л.Варакін, В.С.Смирнов, 1998; С.D.Forbes, 1998). Проведені в Україні дослідження з епідеміології ЦВЗ є недостатньо всебічні, тому, як наслідок, виникають труднощі в розробці інтегративної популяційної стратегії боротьби з цією патологією. Важливість і ефективність поглиблених епідеміологічних досліджень, які проводились практично в усіх розвинутих країнах, очевидна на прикладі зниження в них на 5% за рік захворюваності і смертності від мозкового інсульту (МІ), в основному, за рахунок контролю над артеріальною гіпертензією (АГ), яка є провідним фактором ризику (ФР) розвитку ЦВЗ. Однак, сьогодні в Україні такі широкомасштабні дослідження, включаючи реєстр МІ, практично не проводяться, а ті, які виконуються, далеко не завжди відповідають міжнародним стандартам, як, наприклад, дані офіційної статистики МОЗ України, що грунтуються на звітах регіонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ”Клініко-епідеміологічна характеристика цереброваскулярних захворювань та особливості факторів ризику їх розвитку в Західному регіоні України”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок