Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВА ТА ВЛАДА: ВІДНОШЕННЯ ГЛОБАЛЬНЕ/ЛОКАЛЬНЕ В ДИСКУРСІ ПОСТКОЛОНІАЛІЗМУ

МОВА ТА ВЛАДА: ВІДНОШЕННЯ ГЛОБАЛЬНЕ/ЛОКАЛЬНЕ В ДИСКУРСІ ПОСТКОЛОНІАЛІЗМУ

Назва:
МОВА ТА ВЛАДА: ВІДНОШЕННЯ ГЛОБАЛЬНЕ/ЛОКАЛЬНЕ В ДИСКУРСІ ПОСТКОЛОНІАЛІЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,54 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ЛАРЧЕНКО ВІКТОРІЯ ВАЛЕРІЇВНА
УДК 130.2
МОВА ТА ВЛАДА:
ВІДНОШЕННЯ ГЛОБАЛЬНЕ/ЛОКАЛЬНЕ
В ДИСКУРСІ ПОСТКОЛОНІАЛІЗМУ
09.00.04 – філософська антропологія,
філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
 
Харків-2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Жеребкіна Ірина Анатоліївна,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри теорії культури і філософії науки
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Корабльова Надія Степанівна,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
професор кафедри теоретичної і практичної філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Бугров Володимир Анатолійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
заступник декана філософського факультету
з наукової роботи,
доцент кафедри історії філософії
Захист відбудеться “12” березня 2008 р. о 17:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.06 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків-77, пл. Свободи, , ауд. II-49.
 
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків-77, пл. Свободи, .
Автореферат розісланий “11” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Українець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Феномен реалізації владних відношень у структурі мови й за допомогою мови є актуальним протягом усієї історії існування суб’єкта-мовця. В умовах епохи колоніалізму ця ситуація набула особливої актуалізації, тому що суб’єктові локального контексту потрібно було підпорядковуватися структурі не тільки своєї мови як такої, яка колонізується іншою/чужою мовою, але й останньої як такої, що колонізує, тобто суб’єкт-мовець перебував у ситуації подвійної підпорядкованості. Незважаючи на початок епохи постколоніалізму як нового типу глобалізації, англійська як мова колишньої метрополії продовжує (само)маркуватись як така, що колонізує та поширює свій вплив глобально, влада якої зберігається та примножується через її безпосередній зв’язок із новим проявом феномена імперіалізму – постколоніальними політиками США, які особливо посилюються разом із зміцненням глобалізації. Ефектом цього є прагнення локальних мов до незалежності від глобальної мови, до подолання дихотомії мова, яка колонізує/колонізується, що виявляється в політиках символічного опору тезою “ми рівні, але різні”, яка характеризує політико-економічний, соціальний та лінгвокультурний стан епохи постколоніалізму. Унаслідок розпаду епохи колоніалізму та встановлення так званої Імперії нового типу, у термінах А. Негрі та М. Хардта, коли детериторіальність є ефектом усепроникнення та всюдисущості стратегії/практики влади, з’являється виробництво нових мовних стратегій – World/New Englishes – як наслідок практик опору локальних мов, тобто постколоніальна перформативність англійської мови як гібридизація глобального/локального, ефектом якої є поняття “глокального”.
Суб’єкт-мовець епохи постколоніалізму бажає забути колоніальне минуле. Одним з аспектів неможливості реалізації цього прагнення є англійська мова як “(на)завжди-вже” така, що 1) пов’язана з практиками колоніального минулого та 2) має досвід панування; тобто суб’єкт, що говорить англійською як нерідною мовою, перебуває в повній залежності від цієї мови, яка (само)маркуючись як символічний капітал, надає доступ до знань, а також економічних сфер виробництва/споживання епохи постколоніалізму. Саме тому англійська мова – найвладніша глобальна структура епохи постколоніалізму стосовно суб’єкта-мовця та інших мов, яка прагне політиками 1) символічного виключення інших/чужих мов та 2) виробництва все більшої кількості лінгвістичних продуктів до остаточного закріплення своєї першої позиції в дихотомії глобальна/локальна мова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МОВА ТА ВЛАДА: ВІДНОШЕННЯ ГЛОБАЛЬНЕ/ЛОКАЛЬНЕ В ДИСКУРСІ ПОСТКОЛОНІАЛІЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок