Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічна оцінка сільськогосподарських земель з урахуванням соціального та екологічного чинників

Економічна оцінка сільськогосподарських земель з урахуванням соціального та екологічного чинників

Назва:
Економічна оцінка сільськогосподарських земель з урахуванням соціального та екологічного чинників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Сумський національний аграрний університет
Ковальова Ольга Михайлівна
УДК 332.64
Економічна оцінка сільськогосподарських земель з урахуванням соціального та екологічного чинників
Спеціальність 08.07.02 - Економіка сільського
господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському національному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Пилипенко Вячеслав Валентинович,
Сумський національний аграрний університет,
доцент кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Федоров Микола Миколайович
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу земельних відносин
кандидат економічних наук, доцент
Шиян Дмитро Вікторович
Харківський національний аграрний університет ім.В.В.Докучаєва
доцент кафедри статистики і економічного аналізу
Провідна установа – Львівський державний аграрний університет, кафедра управління земельними ресурсами
Захист дисертації відбудеться 7 грудня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.859.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Сумському національному аграрному університеті за адресою: м.Суми, вул. Кірова, 160, головний корпус, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського національного аграрного університету за адресою: м.Суми, вул. Кірова, 160.
Автореферат розісланий “_06__”_____11___ 2002 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук,
доцент В.М.Жмайлов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В Україні здійснюється реформування економічних відносин і, в тому числі, в сільському господарстві. Так, в ході проведення земельної реформи запроваджено статус приватного землекористування, в результаті чого з'явилися власники, користувачі, орендарі землі, які за користування землею сплачують відповідну плату. для отримання кредитів в банках земля має виступати предметом застави, що значно підвищує інвестиційну привабливість сільськогосподарського виробництва. Одним із шляхів подолання цінового диспаритету між цінами на сільськогосподарську продукцію та засоби виробництва для сільського господарства є включення землі до складу основного капіталу сільськогосподарських підприємств, і, як і по всіх інших засобах виробництва, частина вартості землі має бути врахована при визначенні собівартості сільськогосподарської продукції. Сьогодні нагальною потребою є охорона земель. Тому велику кількість власників, землекористувачів, орендарів землі держава повинна зацікавити в раціональному використанні землі. Всі ці завдання вирішує сучасна грошова оцінка землі, основою для визначення якої є економічна оцінка. Відповідно, науковий і практичний інтерес становлять питання як теоретичних основ визначення економічної оцінки землі, так і визначення чинників, які на неї впливають і мають важливе значення в ринкових умовах, тобто особливостей розташування і використання конкретних земельних ділянок, а також проведення економічної оцінки землі з урахуванням екологічного чинника.
Проблема оцінки землі досліджувалася в різних спектрах в наукових працях таких вчених: Балацького О.Ф., Вєдєнічева П.В., Гнатковича Д.І., Горлачука В.В., Карнаухової Є.С., Кузьмічова В.П., Магазінщикова Т.П., Маракуліна П.П., Мельника Л.Г., Месель-Веселяка В.Я., Михасюка І.Р., Мосіюка П.О., Новаковського Л.Я., Положія В.М., Струміліна С.Г., Третяка А.М., Федорова М.М., Харченка Б.З., Царенка О.М., Черьомушкіна С.Д. та інших. Проте, недостатньо висвітленим є питання визначення економічної оцінки землі з урахуванням екологічного чинника та чинників ємності ринків збуту продукції і соціальної освоєності території. Існуюча методика економічної оцінки землі передбачала проведення її по всіх землях одночасно. Використання значного обсягу статистичної інформації дозволяло нівелювати вплив суб'єктивних чинників (зокрема, організаційно-підприємницьких здібностей землекористувача) на рівень урожайності та витрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Економічна оцінка сільськогосподарських земель з урахуванням соціального та екологічного чинників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок