Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШЛЯХИ РОЗВИТКУ ДУХОВОГО МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА В УКРАЇНІ (ВІД ВИТОКІВ ДО ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ)

ШЛЯХИ РОЗВИТКУ ДУХОВОГО МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА В УКРАЇНІ (ВІД ВИТОКІВ ДО ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ)

Назва:
ШЛЯХИ РОЗВИТКУ ДУХОВОГО МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА В УКРАЇНІ (ВІД ВИТОКІВ ДО ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,62 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Національна музична академія України
ім. П.І. Чайковського
БОГДАНОВ ВАЛЕРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 78.035.01.035
ШЛЯХИ РОЗВИТКУ
ДУХОВОГО МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА В УКРАЇНІ
(ВІД ВИТОКІВ ДО ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ)
Спеціальність 17.00.03 — Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора мистецтвознавства
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі оркестрових духових інструментів
Харківського державного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського Міністерства культури і туризму України
Офіційні опоненти — доктор мистецтвознавства, професор
Апатський Володимир Миколайович,
професор кафедри дерев’яних духових інструментів, Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і туризму України (Київ)
— доктор мистецтвознавства, доцент
Рощенко Олена Георгіївна,
завідувач кафедри історії та теорії світової та української культури, Харківський державний університет мистецтв ім. І.П.Котляревського Міністерства культури і туризму України
— доктор мистецтвознавства, професор
Польська Ірина Іллівна,
професор кафедри теорії музики і фортепіано, Харківська державна академія культури Міністерства культури і туризму України
Захист відбудеться "_27_"_лютого_ 2008 року о _16_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського (01001, м.Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського (01001, м.Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11).
Автореферат розісланий "_24_"_січня_ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М. Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Невпинне зростання інтересу до спадщини минулого — одна з прикмет сучасної музичної культури. Вітчизняна музична минувшина дожовтневого періоду дедалі ширше входить до нашого сьогодення, очевиднішим постає її історико-культурна і художньо-історична цінність. Незаперечні якості цієї, нібито нововідкритої, сфери духовного життя є стимулом для здійснення наукових досліджень. Це відноситься й до духового музичного мистецтва України.
Впродовж тривалого історичного періоду виконавство на духових інструментах в Україні, як і у всьому світі, складало основу інструментального мистецтва в цілому і стало своєрідною “колискою” для його інших гілок.
Звернення до обраної теми обумовлено ще й тим, що, незважаючи на досягнення сучасного музикознавства в галузі духового виконавства й педагогіки, у багатьох її представників існує неповне уявлення про шляхи розвитку вітчизняного духового мистецтва України.
Українські виконавці на духових інструментах, розвиваючи і примножуючи славетні традиції вітчизняної виконавської школи, протягом останніх десятиліть домоглися певних успіхів. Значною мірою цьому сприяло й послідовне зростання науково-методичної діяльності та історико-теоретичного усвідомлення актуальних проблем розвитку духового мистецтва.
Науково-методична діяльність українських музикантів-виконавців на духових інструментах за роки свого розвитку накопичила велику кількість праць з питань теорії, практики викладання й гри на сучасних духових і ударних інструментах. Так, у сфері загальних методичних питань виконавства й педагогіки було видано праці Г. Абаджяна, В. Антонова, В. Апатського, О. Безуглого, Д. Біди, В. Вдовиченка, С. Ганича, І. Гишки, М. Гребенюка, А. Карпяка, В. Качмарчика, Ф. Крижанівського, В. Лебедєва, Б. Мочурада, К. Мюльберга, В. Носова, Є. Носирєва, В. Посвалюка, В.Семениченка, О. Федоркова, С. Цюлюпи, В. Швеця й ін. Питання теорії й практики гри на окремих інструментах висвітлено Г. Абаджяном, В. Апатським, З. Буркацьким, Р. Вовком, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ШЛЯХИ РОЗВИТКУ ДУХОВОГО МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА В УКРАЇНІ (ВІД ВИТОКІВ ДО ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок