Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ У ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ У ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ У ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,86 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Макаров Кирило Геннадійович
УДК 519.876.2 : 658.15
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФІНАНСОВОГО
МЕНЕДЖМЕНТУ У ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ
Спеціальність 08.03.02 - Економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Лисенко Юрій Григорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Ковальчук Костянтин Федорович, Національна металургійна академія України Міністерства освіти і науки України, декан економічного факультету, професор кафедри економічної інформатики та АСУ (м. Дніпропетровськ);
кандидат економічних наук Архипова Світлана Василівна, Донецький інститут залізничного транспорту Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри обліку і аудиту (м. Донецьк).
Провідна установа:
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіко-математичних методів (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 7 травня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, ауд. 101
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розіслано 4 квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах ринкової економіки відбуваються зміни пріоритетів в об'єктах і цільових настановах систем управління підприємствами. Якщо у централізовано планованій економіці самостійність у маніпулюванні ресурсами, їхньому відшкодуванні для підприємств була дуже обмеженою, а самі вони були поставлені у жорсткі фінансові рамки і були не спроможні вибирати найбільш раціональну структуру всіх ресурсів, які використовуються у виробничо-господарській діяльності , то в умовах ринкової економіки ці обмеження в значній мірі знімаються, а ефективне управління припускає оптимізацію ресурсного потенціалу підприємства. При цьому різко підвищується значущість ефективного управління фінансовими ресурсами, тобто ефективного фінансового менеджменту.
Результатом підвищеного інтересу до питань фінансового менеджменту стала поява значної кількості наукових праць, присвячених проблемам управління фінансами. Значний внесок у розвиток фінансового менеджменту зробили такі вчені країн СНД і України, як: С.С. Аптекар, І.А. Бланк, В.В. Ковальов, К.Ф. Ковальчук, Ю.Г. Лисенко, В.Л. Петренко, М.Г. Чумаченко та інші. Серед зарубіжних учених: Дж. К. Ван Хорн, Ерік Хелферт, Джей К. Шим, Джоел Г. Сігел, Євген Брігхем, Л.А. Бернстайн, Жозет Перар, Бернар Колаcс та інші.
Однак, незважаючи на їхні зусилля в теорії управління фінансовою діяльністю підприємства, ще залишається ряд проблем, що потребують вирішення. Серед них треба окремо виділити проблему використання в управлінні фінансовою діяльністю підприємства такого інструменту, як леверидж.
Відповідно до сучасної теорії управління фінансовою діяльністю підприємства, фінансовий менеджмент являє собою лише один з напрямків управління фінансами підприємства. Основна задача фінансового  менеджменту - прийняття рішень з управління грошовими потоками підприємства. Леверидж являє собою потенційну можливість впливати на прибуток підприємства шляхом зміни структури собівартості й обсягу випуску продукції (операційний леверидж), а також шляхом зміни обсягу і структури довгострокових пасивів (фінансовий леверидж). Незважаючи на важливість концепції левериджу для фінансового менеджменту на підприємстві, як у вітчизняній, так і в закордонній літературі, присвяченій фінансовому менеджменту, мало уваги приділено дослідженню конструктивних рішень у цій області, розглядається тільки статичний лінійний випадок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ У ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок