Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДУКТИВНІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ ЯКОСТІ КОРІВ БУРОЇ ПОРОДИ НІМЕЦЬКОЇ СЕЛЕКЦІЇ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ПРОДУКТИВНІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ ЯКОСТІ КОРІВ БУРОЇ ПОРОДИ НІМЕЦЬКОЇ СЕЛЕКЦІЇ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ПРОДУКТИВНІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ ЯКОСТІ КОРІВ БУРОЇ ПОРОДИ НІМЕЦЬКОЇ СЕЛЕКЦІЇ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Сумський державний аграрний університет
САЛОГУБ Анатолій Миколайович
УДК 636.22./28.03:237.1
ПРОДУКТИВНІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ ЯКОСТІ КОРІВ БУРОЇ ПОРОДИ НІМЕЦЬКОЇ СЕЛЕКЦІЇ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність 06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Суми 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі скотарства та зоогігієни Сумського державного аграрного університету Міністерства агропромислового комплексу України
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Ладика Володимир Іванович, завідувач кафед
скотарства і зоогігієни Сумського державного аграрного
університету
Офіційні опоненти: Рубан Юрій Дмитрович, доктор сільськогосподарських
наук, професор Харківського зооветеринарного інституту
Змійов Віктор Володимирович , кандидат сільськогоспо -
дарських наук, доцент Луганського державного аграрного
університету
Провідна установа: Полтавський державний сільськогосподарський інститут
Захист відбудеться 28 квітня 1999 р. о 12-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.55.815.02 Сумського державного аграрного університету за адресою: 244030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці університету.
Автореферат розісланий “ 27 ” березня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, професор Машкін М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збільшення обсягів виробництва продуктів тваринництва може бути досягнуте на основі зміцнення кормової бази, підвищення генетичного потенціалу існуючих та новостворюваних, більш продуктивних порід худоби, придатних до індустріальних технологій виробництва.
Деякі вітчизняні породи великої рогатої худоби, у тому числі оригінальна лебединська, не повністю відповідають наведеним умовам. Тому для нарощування генетичного потенціалу молочної продуктивності та покращенню технологічних якостей цієї породи проводять роботу по створенню нового молочного типу на основі використання тварин швіцької породи американської та західноєвропейської селекції як поліпшуючої.
Питання підвищення продуктивності худоби за рахунок поліпшення якості є актуальним в даний час. У зв'язку з цим державні племінні заводи повинні відігравати провідну роль в удосконаленні порід і поширенні висококласних генотипів. На базі племзаводів “Бездрик” та “Михайлівка” створені репродуктори чистопородної швіцької худоби з кращих популяцій Західної Європи.
У Сумській області худобу німецької селекції розводять з метою отримання тварин (в основному бугаїв-плідників) різних генотипів для виведення нового високопродуктивного молочного типу бурої породи. Він має поєднувати в собі високу продуктивність і бажаний тип конституції, бути конкурентноспроможним по розвитку основних господарсько-корисних ознак.
Особливо важливим при цьому є об'єктивна оцінка племінних та продуктивних особливостей імпортованої худоби, так як від якості використаних в подальшій селекції тварин залежить селекційний успіх в цілому. Подальше вивчення та пошук технологічних та селекційних рішень розведення завезеного поголів'я в наступних поколіннях дасть можливість постійно отримувати з репродукторів цінний племінний матеріал.
Ці питання знайшли відображення в роботах М.В.Зубця, В.П.Бурката та ін. (1990), В.П.Бурката та ін. (1992), Ю.Д.Рубана (1994), Г.Н.Котенджі, В.І.Ладики та ін. (1995), В.П.Бурката, М.В.Зубця та ін. (1995).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертації проводились протягом 1993-1998 років згідно з планом науково-дослідних робіт Сумського державного аграрного університету за темою “Удосконалення селекційних програм і технологій при розведенні молочної та м'ясної худоби” (№ державної реєстрації 01.944017732) і лабораторії розведення бурої та м'ясної худоби інституту розведення і генетики тварин УААН за темою “Створити буру молочну породу з використанням бугаїв-плідників швіцької породи американської селекції з продуктивністю 5,0-5,5 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ ЯКОСТІ КОРІВ БУРОЇ ПОРОДИ НІМЕЦЬКОЇ СЕЛЕКЦІЇ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок