Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМИ державнОЇ підтримкИ малОГО та середнЬОГО БІЗНЕСУ в РОЗВИНУТИХ КРАЇНАХ

СИСТЕМИ державнОЇ підтримкИ малОГО та середнЬОГО БІЗНЕСУ в РОЗВИНУТИХ КРАЇНАХ

Назва:
СИСТЕМИ державнОЇ підтримкИ малОГО та середнЬОГО БІЗНЕСУ в РОЗВИНУТИХ КРАЇНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
ГАЛАН НАТАЛІЯ ІЛЛІВНА
УДК 339.13.027: 334.012.6
СИСТЕМИ державнОЇ підтримкИ
малОГО та середнЬОГО БІЗНЕСУ в РОЗВИНУТИХ КРАЇНАХ
спеціальність 08.05.01 – світове господарство і
міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародного менеджменту Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Красникова Світлана Іванівна
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Румянцев Анатолій Павлович,
Київський економічний інститут менеджменту
Міністерства освіти і науки,
завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної
діяльності
кандидат економічних наук, доцент
Швиданенко Олег Анатолійович,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана,
доцент кафедри міжнародної економіки
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра міжнародної економіки, м. Київ
Захист відбудеться “_27_” червня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .006.06 у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. .
Автореферат розісланий “_26_” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, доцент Антонюк Л.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ефективна взаємодія великого, малого та середнього бізнесу дала змогу країнам із ринковою економікою досягти високого конкурентного статусу. Загальновизнано, що малому та середньому бізнесу належить важлива роль у забезпеченні сталого економічного зростання, підвищенні інноваційного та експортного потенціалу країни. Підприємства малого та середнього бізнесу, частка яких в розвинутих ринкових економіках перевищує 95%, забезпечують більше половини ВВП, дві третини загальної кількості робочих місць, чверть експорту та таку ж частку прямих іноземних інвестицій. Успішний розвиток малого та середнього бізнесу є запорукою формування середнього класу та передумовою забезпечення соціальної стабільності в суспільстві.
В умовах глобалізації простежуються дві взаємопов’язані тенденції щодо малого та середнього бізнесу. З одного боку, зростає його значення як сателіта транснаціональних корпорацій через його гнучкість, динамічність та високі адаптаційні властивості. З другого - підвищується роль цих структур підприємництва як врівноважуючого механізму, здатного пом’якшити негативні прояви діяльності ТНК в національній економіці.
З метою згладження суперечностей між високою соціально-економічною значущістю малого та середнього бізнесу та його чутливістю до несприятливих зовнішніх чинників, що негативно позначаються на його діяльності, урядові структури розвинутих країн провадять цілеспрямовану державну політику в сфері його підтримки, яка враховує галузеві та регіональні особливості його розвитку та виконує інтегруючу роль у підвищенні конкурентоспроможності національних економік.
Дослідження природи малого та середнього бізнесу, його місця та ролі в розвинутих ринкових економіках, реагування на заходи державного регулювання та підтримки є об’єктом уваги таких зарубіжних вчених як Т. Бартік, В. Баумоль, А. Брунетті, М. Вайт, Б. Ведер, П. Вестхед, Д. Гнявеллі, П. Девідсон, Д. Кібл, Р. Латімор, А. Мадж, В. Мартін, А. Моєс, А. Мюйцер, М. Портер, П. Рейнольдс, Х. Смітс, Й. Шумпетер. Проблеми державної підтримки малого бізнесу ставили і вирішували в контексті фундаментальних досліджень державного регулювання підприємницької діяльності українські науковці: З.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМИ державнОЇ підтримкИ малОГО та середнЬОГО БІЗНЕСУ в РОЗВИНУТИХ КРАЇНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок