Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕМУАРНО-ЩОДЕННИКОВА ПРОЗА М. ВОЛОШИНА: ХУДОЖНЯ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ВНУТРІШНЬОГО СВІТУ ОСОБИСТОСТІ”

МЕМУАРНО-ЩОДЕННИКОВА ПРОЗА М. ВОЛОШИНА: ХУДОЖНЯ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ВНУТРІШНЬОГО СВІТУ ОСОБИСТОСТІ”

Назва:
МЕМУАРНО-ЩОДЕННИКОВА ПРОЗА М. ВОЛОШИНА: ХУДОЖНЯ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ВНУТРІШНЬОГО СВІТУ ОСОБИСТОСТІ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,27 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ТАЙМАЗОВА ЛЕНІЄ ЛЕНМАРІВНА
УДК 821.161.1-94“
МЕМУАРНО-ЩОДЕННИКОВА ПРОЗА М. ВОЛОШИНА: ХУДОЖНЯ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ
ВНУТРІШНЬОГО СВІТУ ОСОБИСТОСТІ”
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічнних наук, професор Кобзєв Микола Олексійович, професор кафедри російської та зарубіжної літератури Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Пінаєв Сергій Михайлович, професор кафедри російської літератури Російського університету Дружби народів, м. Москва;
кандидат філологічних наук Сазонова Олена Миколаївна, старший викладач Феодосійського центру дистанційно-заочного навчання вищого навчального закладу “Східноєвропейський університет економіки і менеджменту”, Крим, Феодосія
Провідна установа
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, кафедра російської і світової літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “21” березня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського
(95007, м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадского (95007, м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
Автореферат розісланий “17” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Лавров
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Максиміліан Волошин (1877-1932) – оригінальный поет, художник, мислитель, літературний критик, мемуарист, творча спадщина якого стала відображенням концепції особистості широкого кругозору, проникливого розуму, доброзичливої до світу і людей.
У роботах сучасних дослідників тою чи іншою мірою аналізується поетика творчості Волошина, його світоглядні пошуки, історичні погляди. Проте ніхто з дослідників не торкається проблеми творчої особистості в мемуарно-щоденниковій прозі поета, яка, на наш погляд, в історико-літературознавчому відношенні є не менш важливою.
Як особистість людина проявляє себе тоді, коли вона “духовно причетна до буття і при цьому органічно включена в міжособистісне спілкування, внутрішньо незалежна від стереотипів та установок навколишнього середовища” (В. Халізєв); вона перебуває в стані нескінченного становлення і залишається незавершеною, відкритою для нових вражень і переживань, думок і вчинків. Мемуаристика розширює сферу аналізу особистості, співвідносячи її з подіями і фактами, що допомагають поглибити дослідження внутрішнього світу людини. Виходячи з діалогічної природи слова і словесної творчості взагалі, будь-який мемуарний твір можна розглядати як внутрішній діалог автора з самим собою, з читачем, а також як “великий діалог”: з іншими творами, зі своєю епохою, з майбутнім.
Стійкий читацький і авторський інтерес до творів мемуаристики як до “людських документів” (Т. Манн) доводить, що незалежно від часу свого створення вони займають особливе місце в культурному просторі. Тому ж, хто сприймає ці твори, важливо “добратися, заглибитися до творчого ядра особистості” (М. Бахтін) його творця.
Мемуарно-щоденникова проза М. Волошина як спосіб відтворення образу епохи, пізнання художницької долі, а також внутрішнього світу людей мистецтва, не менше важливого для прочитання епохи, не була ще об'єктом наукового аналізу. Вивчення цих проблем і зумовлює актуальність даної дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з планом науково-дослідної роботи кафедри російської та зарубіжної літератури Таврійського національного університету імені В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕМУАРНО-ЩОДЕННИКОВА ПРОЗА М. ВОЛОШИНА: ХУДОЖНЯ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ВНУТРІШНЬОГО СВІТУ ОСОБИСТОСТІ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок