Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАРДІОВАСКУЛЯРНІ УСКЛАДНЕННЯ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ У ДІТЕЙ ТА ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНА КОРЕКЦІЯ

КАРДІОВАСКУЛЯРНІ УСКЛАДНЕННЯ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ У ДІТЕЙ ТА ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНА КОРЕКЦІЯ

Назва:
КАРДІОВАСКУЛЯРНІ УСКЛАДНЕННЯ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ У ДІТЕЙ ТА ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНА КОРЕКЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,35 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І. Я. Горбачевського
Фурдела Вікторія Богданівна
УДК 616.379-008.64-06:616.12-021.1-085]-053.2
КАРДІОВАСКУЛЯРНІ УСКЛАДНЕННЯ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ
У ДІТЕЙ ТА ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНА КОРЕКЦІЯ
14.01.10 — педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль — 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському державному медичному університеті
імені І. Я. Горбачевського Міністерства охорони здоровя України.
Науковий керівник — член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор Сміян Іван Семенович.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Острополець Савелій Савелійович,
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України,
професор кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти;
кандидат медичних наук, старший науковий співробітник Большова-Зубковська Олена Василівна, Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка АМН України,
керівник відділу дитячої ендокринної патології.
Провідна установа — Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця МОЗ України, кафедра педіатрії №4, м. Київ.
Захист відбудеться 06 червня 2006 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.601.02 у Тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського за адресою: 46001, м. Тернопіль, Майдан Волі, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Терно-пільсь-кого державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Січових Стрільців, 8.
Автореферат розісланий 04 травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Павлишин Г. А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Цукровий діабет – одне з найпоширеніших метаболічних захворювань, яке за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я набирає характеру епідемії. Проте актуальність проблеми ЦД зумовлена не лише його поширеністю. Прогноз цього захворювання визначається специфічними серцево-судинними ускладненнями: кардіоміопатією та ангіопатіями різної локалі-зації, які займають перше місце у структурі інвалідності й смертності хворих з ЦД (Боднар П.М., Михальчишин Г.П., 2003). У порівнянні із загальною популяцією, частота виникнення серцево-судинних порушень при цьому захворюванні збільшу-ється у 2 – 8 разів, зростає з віком хворих та тривалістю ЦД (Гончар І.В., 2005). Як відомо, ЦД І типу у 85 % хворих виникає у дитинстві (Большова-Зубковська О.В, 2003). Логічно припустити, що процес формування діабетичного серця розпочина-ється на ранніх етапах захворювання, тобто в дитячому віці, хоча явних специфіч-них клінічних проявів у цей час ще не спостерігається.
Як показав аналіз публікацій, проблема діагностики та лікування діабетич-них кардіоваскулярних ускладнень у дітей є актуальним предметом дослідження науковців (Алімова І.Л. та ін., 2004; Іванов Д.А. та ін., 2005; Зубкова С.Т., Музь В.А., 1999; Казакова Л.В. та ін., 2001; Кузнєцова О.В., Філаретова О.В., 2000; Didangelos T.P. та ін., 2003; Schanwell C. та ін., 2002). Проте результати досліджень досить суперечливі, що зумовлено різними цілями, підходами до їх вирішення та підбору хворих. Тому визначення чітких принципів діагностики і лікування цих порушень у дітей потребує подальшого розроблення.
Не менш актуальною на сьогоднішній день є проблема вегетативних розла-дів. Майже немає форм патології, в патогенезі яких не брала б участі вегетативна нер-вова система. Обов’язковим і часто вирішальним є вегетативний вплив на орга-ні-зацію адаптаційних процесів та підтримання внутріш-нього гомеостазу (Вейн А.М., 2000), особливо при таких важких хронічних захворюваннях як ЦД. Діабетична автономна нейропатія – специфічне ураження вегетативної нервової системи, яке спричиняє швидке порушення праце-здат-ності, зумовлює безбольову форму інфаркту міокарда, у п’ять разів підвищує ризик летальності хворих на ЦД (Єфімов А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: КАРДІОВАСКУЛЯРНІ УСКЛАДНЕННЯ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ У ДІТЕЙ ТА ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНА КОРЕКЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок