Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ідеологія сталого людського розвитку в Україні в період соціальних трансформацій: проблема становлення

Ідеологія сталого людського розвитку в Україні в період соціальних трансформацій: проблема становлення

Назва:
Ідеологія сталого людського розвитку в Україні в період соціальних трансформацій: проблема становлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
Бєлобров Борис Давидович
УДК 32:316.7
Ідеологія сталого людського розвитку
в Україні в період соціальних трансформацій:
проблема становлення
23.00.03 – політична культура та ідеологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти Академії педагогічних наук України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
академік АПН України,
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, ректор
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Богданов Володимир Семенович,
Черкаський навчальний центр
Одеської національної юридичної академії,
директор
кандидат політичних наук, доцент
Співак Віктор Миколайович,
Національна академія внутрішніх справ України,
Навчально-науковий інститут управління,
начальник
Провідна установа: Інститут політичних та етнонаціональних досліджень Національної Академії Наук України, відділ теоретичних і прикладних проблем політології, м. Київ
Захист відбудеться ”_30___” __червня______________ 2005 р. о _14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.12 Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ – 30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ – 30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий ”_30___” _травня _______ 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Крохмаль


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження проблеми ідеології сталого людського розвитку обумовлена практикою, насамперед, необхідністю змістовного визначення стратегії суспільного поступу, якісних характеристик сходження людини до вершин прогресу, якісно вищого, забезпеченого й соціально захищеного суспільного буття людини, її комфортнішого самопочуття у порівнянні з попередніми епохами.
Довгий час порівняння якісних характеристик суспільних систем здійснювалось за такими критеріями, як рівень розвитку продуктивних сил суспільства, якість та стан виробничих відносин, продуктивність праці, видобуток тієї чи іншої продукції на душу населення тощо. Виходячи з них, базуючи зазначений аналіз на методології формаційного підходу, вчені-марксисти напрацювали досить об’ємний масив літератури щодо якості життя й перспектив розвитку людей в колишньому СРСР та країнах соціалістичної співдружності й одночасно щодо його занепаду в країнах капіталістичного табору. Не можна сказати, що зазначений підхід був суцільно хибним. Однак і однозначно науковим його визнати важко.
І продуктивні сили, і виробничі відносини, не кажучи вже про кількісні показники виробничих потужностей в промисловості чи розвиток сільськогосподарсько-харчового комплексу, ніколи не можна скидати з рахунку. Так чи інакше, але певну інформацію щодо стану справ у суспільстві вони дають. За їх зміною можна прослідкувати, далі, за динамікою суспільного поступу, більш-менш точно визначити його тенденції і перспективи. Однак для визначення якісного стану суспільного буття, а головне – самопочуття, комфортності людини в системі розгалужених виробничих і суспільних відносин взагалі, цих критеріїв виявляється недостатньо.
Ситуація ще більш загострюється у зв’язку з урізноманітненням суспільних взаємозв’язків, ускладненням суспільних відносин, зміною функцій суспільних інститутів та світоглядних орієнтацій людини наприкінці ХХ століття. Розмова про продуктивні сили та виробничі відносини в цей період стає надто абстрактною і приблизною. Практика пішла далі теорії. На горизонті громадської думки з'явились нові підходи, які намагаються здійснити значений аналіз з допомогою низки додаткових показників. Все це й вилилось в теорію “сталого людського розвитку”, розробка й застосування якої до нинішніх соціальних реалій постає як першочергове завдання теорії й соціальної практики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Ідеологія сталого людського розвитку в Україні в період соціальних трансформацій: проблема становлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок