Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Переорієнтація нематичних рідких кристалів в комірках з світлочутливими орієнтуючими покриттями

Переорієнтація нематичних рідких кристалів в комірках з світлочутливими орієнтуючими покриттями

Назва:
Переорієнтація нематичних рідких кристалів в комірках з світлочутливими орієнтуючими покриттями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
УДК 532.738; 548-14
КУРЙОЗ ЮРІЙ ІВАНОВИЧ
Переорієнтація
нематичних рідких кристалів в комірках
з світлочутливими орієнтуючими покриттями
01.04.15 - фізика молекулярних і рідких кристалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Резніков Юрій Олександрович,
Інститут фізики НАН України,
зав. відділом фізики кристалів
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
професор Пучковська Галина Олександрівна,
Інститут Фізики НАН України,
зав. відділом фотоактивності
доктор фізико-математичних наук
Лисецький Лонгин Миколайович,
Інститут Монокристалів НАН Україн, м. Харків,
провідний науковий співробітник
Провідна організація: Інститут фізики напівпровідників НАН України,
відділення оптоелектроніки, м. Київ, Україна
Захист дисертації відбудеться " 27 " червня 2002 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.26.159.01 при Інституті фізики НАН України (адреса: 03650, МПС, Київ-39, проспект Науки, 46).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту фізики НАН України.
Автореферат розісланий " 21 " травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Іщук В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Дослідження ефектів переорієнтації рідких кристалів (РК) є одним з найбільш популярних напрямків сучасної фізики РК. Звичайно, переорієнтація директора рідкого кристалу, , виникає за рахунок дії зовнішніх електричних, магнітних або оптичних полів, що діють на весь об'єм РК. При цьому в процесі переорієнтації граничні умови для директора не змінюються, а їх роль зводиться до завдання первісної орієнтації РК на підкладках комірки та повернення її до початкового стану після припинення дії зовнішнього поля.
Принципово інший тип орієнтаційних ефектів пов'язаний з переорієнтацією РК завдяки зміні граничних умов для директора на підкладках комірки, що відбувається під дією зовнішніх полів (surface-driven reorientation effects). Зокрема, такі зміни можуть відбуватися під дією світла. Ефект поверхнево-керованої переорієнтації РК за рахунок наведення та зміни осі легкого орієнтування, , на фоточутливій полімерній поверхні при опроміненні поляризованим світлом було відкрито Gibbons et al [1] та Dyadyusha et al [2] на початку останнього десятиріччя минулого століття. Причиною появи та зміни напрямку осі є світлоіндукована анізотропія полімеру, що виникає за рахунок поляризаційно-чутливої фотохімічної реакції при його опроміненні. Пізніше Gibbons et al [3], та Voloshchenko et al [4] спостерігали наведення осі легкого орієнтування на нефоточутливій поверхні в комірці, заповненій рідким кристалом та домішкою азобарвника, під дією опромінення лазерним поляризованим світлом. Цей ефект виникає за рахунок світлоіндукованої адсорбції молекул барвника, що призводить до анізотропії на поверхні підкладки, тобто до виникнення осі легкого орієнтування.
Світлоіндуковані поверхнево-керовані ефекти переорієнтації РК є багатообіцяючими, як з точки зору фундаментальної науки, так і їх практичного застосування. Вісь легкого орієнтування та енергія зчеплення РК, W, можуть ефективно керуватись зміною характеристик опромінюючого світла. Так, напрямок його поляризації задає напрямок осі , а час опромінення та інтенсивність світла – значення W. Це дає можливість прецизійно контролювати ці найважливіші параметри зчеплення РК з орієнтуючими поверхнями, і вивчати вплив характеристик взаємодії директора з поверхнями на об'ємні властивості РК. Можливість просторової модуляції параметрів та W за рахунок просторової модуляції поляризації та інтенсивності опромінюючого світла дає можливість високоефективного запису статичних та динамічних голограм, бінарних транспарантів та високо інформаційних оптичних зображень (Slussarenko et al [5]).
На початок виконання дисертаційної роботи світлоіндуковані поверхнево-керовані ефекти було вивчено тільки в найпростіших випадках планарної орієнтації РК та опубліковані якісні спостереження цих ефектів в комірках з гомеотропною орієнтацією рідкого кристалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Переорієнтація нематичних рідких кристалів в комірках з світлочутливими орієнтуючими покриттями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок