Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗІРВАННЯ ЦИВІЛЬНО - ПРАВОВИХ ДОГОВОРІВ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗІРВАННЯ ЦИВІЛЬНО - ПРАВОВИХ ДОГОВОРІВ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗІРВАННЯ ЦИВІЛЬНО - ПРАВОВИХ ДОГОВОРІВ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ІМЕНІ В.М. КОРЕЦЬКОГО
Процьків Наталія Миколаївна
УДК 347.4
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗІРВАННЯ ЦИВІЛЬНО - ПРАВОВИХ ДОГОВОРІВ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України
ШЕВЧЕНКО Ярославна Миколаївна,
Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, завідуюча відділом.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України
ЛУЦЬ Володимир Васильович,
Муніципальна академія управління,
Завідувач кафедри
кандидат юридичних наук, професор, заслужений юрист України
МУСІЯКА Віктор Лаврентійович,
Національний університет “Києво-Могилянська Академія”, завідувач кафедри
Провідна установа: Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, кафедра цивільного права, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “26” травня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права імені В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституті держави і права імені В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “24” квітня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук Кучеренко І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Прийняття нової Конституції України заклало засади еволюційного шляху розвитку України в напрямку до правової держави з ринковою економікою у зв’язку з чим, соціально-економічні перетворення потребують суттєвих змін механізму правового регулювання суспільних відносин, пошуку та застосування нових правових способів створення гармонійної та ефективної системи цивільного законодавства України, яке є одним з найважливіших напрямків розвитку української правової системи.
В результаті економічних перетворень в країні, реформування багатьох сфер суспільного життя змістились акценти з державного регулювання економіки до договірного, в зв’язку з чим характерно підвищилась роль та значення окремих інститутів цивільного права, зокрема, інституту договору. Закріплення в законодавстві свободи економічної діяльності, права приватної власності та права кожного на вільне використання своїх здібностей і майна для підприємницької діяльності сприяє створенню нових ринкових механізмів і корінним чином змінює характер економічних відносин в Україні. Нові відносини повинні базуватись на самостійності, особистій ініціативі і свободі особи. В цивільному праві це виражається перш за все в свободі учасників цивільних правовідносин укладати та розривати договір.
Складність і невизначеність правового регулювання цивільних відносин в перехідний період, відсутність стабільної практики застосування нового законодавства негативно впливають на правове регулювання договірних відносин.
В таких умовах цивільно-правовий договір є основним засобом організації майнових відносин між суб’єктами, оскільки він є найбільш доцільною правовою формою опосередкування майнових відносин. Тому приведення інститутів договірного права у відповідність вимогам життя суспільства постає як одне з першочергових і невідкладних завдань кодифікації. Дані завдання повинні знайти своє відображення в Новому Цивільному кодексі України.
Наділення сторін можливістю визначати долю договору складає один з прямих проявів свободи договору: ті, хто має право на власний розсуд укладати договір, повинні бути, в принципі, вільними в питаннях про його розірвання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗІРВАННЯ ЦИВІЛЬНО - ПРАВОВИХ ДОГОВОРІВ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок