Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЯ ЛИЧИНОК CULICIDAE, DIPTERA ВЕРХІВ’Я КАХОВСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА

ЕКОЛОГІЯ ЛИЧИНОК CULICIDAE, DIPTERA ВЕРХІВ’Я КАХОВСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА

Назва:
ЕКОЛОГІЯ ЛИЧИНОК CULICIDAE, DIPTERA ВЕРХІВ’Я КАХОВСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОРОНОВА НАТАЛІЯ ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 595.771:591.5 (282.247.327.2)
ЕКОЛОГІЯ ЛИЧИНОК CULICIDAE, DIPTERA
ВЕРХІВ’Я КАХОВСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА
03.00.16 - екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2000


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі фізіології та зоології з курсом цивільної оборони Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Кандидат біологічних наук, доцент кафедри фізіології
та зоології з курсом ЦО Гоженко Віталій
Олександрович, Запорізький державний університет
Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: Доктор біологічних наук, професор Апостолов Леонід
Георгійович, завідуючий кафедрою екології та
раціонального природокористування, Таврійський
національний університет ім.В.І.Вернадського
Міністерства освіти і науки України
Доктор біологічних наук, с.н.с. Сметана Микола
Григорович, провідний науковий співробітник
Криворізького національного ботсаду НАН України
Провідна установа: Донецький державний університет
Міністерства освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться “27”вересня 2000 р. о 15:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 Дніпропетровського державного університету Міністерства освіти і науки України, 49050, м.Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13, корп. 17, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського державного університету, 49050, м.Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13.
Автореферат розіслано 18 травня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук_______________________ Дубина А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Екологічні умови України (її клімат, ґрунт, рельєф, водні ресурси тощо) та посилений антропогенний вплив утворюють сприятливі умови для виникнення великих площ – місць розвитку гнусу. Одним із основних його компонентів є кровосисні комарі (Culicidae, Diptera).
Активність нападу гнусу на людину і тварин в Україні відносно велика, що заважає нормальному відпочинку людей, знижує їх працездатність, а у тварин – продуктивність. Крім того, кровосисні комарі мають велике епідеміологічне значення як переносники трансмісивних захворювань (арбовірусних інфекцій, малярії, дірофіляріозів тощо). За офіційними даними Всесвітньої організації охорони здоров’я зараз зареєстровано понад 150 арбовірусів, що передаються комарами, із яких понад 50 є патогенними для людини. Також за даними Запорізької облСЕС, за період з 1995 по 1999 роки в області було зареєстровано 24 випадки малярії і 6 – дірофіляріозу.
Найбільш ефективними екологічними заходами боротьби з кровосисними комарами вважається обмеження їх чисельності на преімагінальних фазах. Тому для підтримання гомеостазу екосистеми необхідним є вивчення їх видового складу, біотопів розвитку, фенології та інших екологічних особливостей.
Попередніми дослідженнями встановлено, що у фауні кровосисних комарів зони впливу Каховського водосховища спостерігаються постійні зміни їх видового складу і комплексу домінуючих видів. Як фауна цих комах, так і їх фенологія потребують постійного моніторингу, без чого неможливі розробка і впровадження комплексних заходів по регулюванню чисельності їх популяцій. Недостатня вивченість екологічних особливостей комарів не дозволяє застосовувати екологічно безпечні методи обмеження їх чисельності.
Оскільки кровосисні комарі зазнають подвійного антропогенного навантаження, пов’язанного з впливом як на водні, так і навколоводні екосистеми, на наш погляд, можливе їх використання для біомоніторингу стану навколишнього середовища.
На особливу увагу заслуговують преімагінальні фази розвитку кровосисних комарів, оскільки саме вони обумовлюють подальшу життєдіяльність, плодючість імаго, наявність або відсутність автогенності у певної групи самиць, а також визначають стан популяцій дорослих комах. До того ж, анатомо-морфологічні характеристики личинок свідчать про стійкість або сприйнятливість останніх до дії окремих патогенних факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЯ ЛИЧИНОК CULICIDAE, DIPTERA ВЕРХІВ’Я КАХОВСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок