Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА СИСТЕМА ЛІКУВАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ У ДІТЕЙ ІЗ ЗАТЯЖНИМИ БРОНХО-ЛЕГЕНЕВИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

СТАН ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА СИСТЕМА ЛІКУВАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ У ДІТЕЙ ІЗ ЗАТЯЖНИМИ БРОНХО-ЛЕГЕНЕВИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

Назва:
СТАН ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА СИСТЕМА ЛІКУВАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ У ДІТЕЙ ІЗ ЗАТЯЖНИМИ БРОНХО-ЛЕГЕНЕВИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,13 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Курець Олександра Олександрівна
УДК: 616.839-071:616.233/.24 – 053/.2
СТАН ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА СИСТЕМА ЛІКУВАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ У ДІТЕЙ ІЗ ЗАТЯЖНИМИ БРОНХО-ЛЕГЕНЕВИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому державному медичному університеті ім.М.І.Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Булат Леонід Мойсейович, завідувач кафедри пропедевтики дитячих хвороб з доглядом за дітьми Вінницького державного медичного університету ім.М.І.Пирогова МОЗ України
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Бабко Софія Олександрівна, головний науковий співробітник відділення функціональної діагностики Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м.Київ)
доктор медичних наук, професор кафедри педіатрії № 4
Бурлай Валентин Григорович, Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця МОЗ України (м.Київ)
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра педіатрії № 2
Захист відбудеться „ 10 ” травня 2005 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050 м. Київ, вул. Мануїльського,8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050 м. Київ, вул. Мануїльського,8).
Автореферат розісланий „ 30 ” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У структурі дитячих захворювань одне з перших місць посідають патології органів дихання. Причому, захворювання верхніх відділів дихальної системи все частіше ускладнюються бронхо-легеневими патологіями затяжного перебігу. Так, широкого розповсюдження за останній час набув рецидивуючий бронхіт і його несприятливий перебіг у дитячому віці, а саме - трансформація у хронічний бронхіт (Ю.К.Больбот, Р.В.Ковтуненко, Т.Д.Бордій, Л.І.Цимбал, 1999).
У результаті обстежень, що проводились раніше, виявляли зміни вегетативної нервової системи (ВНС) у хворих на неспецифічні захворювання легенів (А.Н.Корень, Н.Д. Подлипаев, Е.А.Вихрева, А.А.Кошелев, 1981; В.И.Путинцев, Н.А.Заднепровская, В.А.Ткачёв, 1982). За останнє десятиліття відмічено тенденцію до збільшення кількості дітей з проявами вегетативних дисфункцій (ВД) (І.О.Афанасьєва). Вони, в свою чергу, є фактором, який визначає стан реактивності захисних сил організму і складає базу для багатьох соматичних захворювань (А.И.Киеня, О.В.Кириченко, Э.М.Заика, 1998).
Слід зазначити, що саме ВД дуже часто поєднані з захворюваннями бронхо-легеневої системи, ускладнюють їх перебіг і зумовлюють їх хронізацію.
Сучасність диктує необхідність повернення до вивчення стану ВНС у дітей з бронхо-легеневими захворюваннями тривалого перебігу. Виникає необхідність у розробці нових підходів до діагностики та лікування вегетативних порушень.
Для дослідження ВНС успішно використовують термографію - абсолютно не шкідливий діагностичний метод радіології, що не має жодних протипоказань (В.Г.Майданник, М.В.Хайтович, Л.І.Мисюра, В.Г.Бурлай, Т.Є.Сосновська, 1998). Високоспецифічною для діагностики ВД є динамічна термографія з температурними пробами (В.Г.Майданник, В.Д.Чеботарьова, В.Г.Бурлай, Н.М.Кухта, 1999). Функціональні зміни вегетативної системи в першу чергу відображатимуть показники регуляторної температури шкіри (Л.М.Булат, 1994 р.).
У дітей, які мають затяжні захворювання бронхо-легеневої системи, необхідно виявляти вегетативні порушення, коли вони ще не набули характеру органічних патологій, та проводити корекцію їх як фактора, котрий погіршує перебіг основного захворювання. Це призведе до поліпшення стану середніх та нижніх дихальних шляхів, усунення запальних процесів та зменшення ризику хронізації у бронхо-легеневій системі, а також до покращання якості життя дітей загалом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАН ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА СИСТЕМА ЛІКУВАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ У ДІТЕЙ ІЗ ЗАТЯЖНИМИ БРОНХО-ЛЕГЕНЕВИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок