Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ ДО КОНЦЕРТНО-ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СЕРЕД ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА

МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ ДО КОНЦЕРТНО-ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СЕРЕД ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА

Назва:
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ ДО КОНЦЕРТНО-ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СЕРЕД ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
Жигінас Тетяна Володимирівна
УДК 378.637.016:78.071.2(043)
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ ДО КОНЦЕРТНО-ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
СЕРЕД ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА
13.00.02 – теорія та методика музичного навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
Падалка Галина Микитівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Інститут мистецтв,
професор кафедри фортепіанного виконавства
та художньої культури;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ростовський Олександр Якович,
Ніжинський державний
університет імені Миколи Гоголя,
професор кафедри музичної педагогіки
і хореографії;
кандидат педагогічних наук, доцент
Єременко Ольга Володимирівна,
Сумський державний педагогічний
університет імені А.С.Макаренка,
доцент кафедри вокального мистецтва.
Захист відбудеться “ 10 ” жовтня 2007р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.08 Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий ” 7 ” вересня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В.Козир


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми та доцільність дослідження. Утвердження гуманістичної парадигми виховання на сучасному етапі розвитку освіти в Україні потребує особливої уваги до розгляду проблем становлення духовності особистості, формування естетичної культури учнів, їх здатності до повноцінного сприйняття творів високого мистецтва, зокрема, музики.
Завдання удосконалення художнього виховання школярів у широких загальноосвітянських вимірах не можуть бути вирішеними виключно в процесі проведення уроків мистецтва, на які відводиться надто обмежений час у сучасній школі. Дефіцит естетичного впливу на дітей та юнацтво засобами музики доцільно компенсувати шляхом проведення музично-просвітницької роботи в умовах позакласних занять, одним із різновидів якої виступає концертно-освітня діяльність, що передбачає залучення дітей та юнацтва до сприймання творів у безпосередньому “живому” звучанні, яке супроводжується поясненнями педагогічного характеру. На противагу широкому розповсюдженню аудіо записів слухання музики в концертному виконанні сприяє досягненню ефекту підсиленого емоційно-естетичного впливу на слухачів.
Концертно-освітня діяльність виступає чинником протидії засиллю беззмістовних творів поп-мистецтва, негативні наслідки побутування якого серед дітей та юнацтва відмічає прогресивна музично-педагогічна громадськість усього світу.
Закладання основ і становлення ідей пропаганди класичного мистецтва засобами концертної діяльності в Україні пов’язане з іменами видатних композиторів діячів культури таких, як А.Авдієвський, О.Козак, О.Кошиць, С.Крушельницька та ін. Проблема визначення провідних аспектів і специфіки концертно-освітньої діяльності серед дітей та юнацтва дістала широке осмислення в роботах Б.Асаф’єва, Н.Гродзенської, Д.Кабалевського, В.Шацької, Б.Яворського та ін. На сучасному етапі розвитку теорії й методики музичного виховання проблеми музичного, зокрема, концертного просвітництва досліджуються за такими напрямками: виявлення психологічних засад художніх переживань та музично-перцептивних здібностей (О.Костюк, С.Науменко, В.Петрушин); визначення закономірних зв’язків між цілеспрямованим педагогічним впливом і результатами музичного сприймання школярів (Л.Коваль, О.Ростовський); з’ясування особливостей підготовки студентів до музично-просвітницької діяльності (Л.Безбородова, Л.Кожевнікова, Є.Куришев, І.Немикіна, І.Полякова); розробка системи професійної підготовки студентів до художньо-естетичної освіти школярів на культурологічних засадах (Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ ДО КОНЦЕРТНО-ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СЕРЕД ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок