Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧЕСЬКО-СЛОВАЦЬКІ МІЖДЕРЖАВНІ ВІДНОСИНИ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ (1990 - ті – 2005 рр.)

ЧЕСЬКО-СЛОВАЦЬКІ МІЖДЕРЖАВНІ ВІДНОСИНИ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ (1990 - ті – 2005 рр.)

Назва:
ЧЕСЬКО-СЛОВАЦЬКІ МІЖДЕРЖАВНІ ВІДНОСИНИ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ (1990 - ті – 2005 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,61 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ”
АНДРЕЙКО Віталій Іванович
УДК 94(437.1):94(437.6) „1993/2005”
ЧЕСЬКО-СЛОВАЦЬКІ МІЖДЕРЖАВНІ ВІДНОСИНИ:
ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ
(1990 - ті – 2005 рр.)
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі країнознавства і міжнародного туризму Інституту міжнародних відносин Закарпатського державного університету (м. Ужгород).
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ВОВКАНИЧ Іван Іванович
директор Інституту міжнародних відносин
Закарпатського державного університету.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КРІЛЬ Михайло Михайлович,
професор кафедри історії слов’янських країн
Львівського Національного університету
ім. І.Я.Франка;
кандидат історичних наук
ГЕРАСИМЧУК Таміла Федорівна
доцент кафедри політичних наук
Рівненського державного гуманітарного університету.
Провідна установа – Інститут історії України НАН України, відділ всесвітньої
історії і міжнародних відносин.
Захист відбудеться „ 8 ” червня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.008.02 у Національному університеті „Києво-Могилянська академія” Міністерства освіти і науки України (04070, м. Київ, вул. Г.Сковороди, 2, корп.1, кім. 301)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного університету „Києво-Могилянська академія” (04070, м. Київ, вул. Г.Сковороди, 2)
Автореферат розісланий „____” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Бажан О.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В дисертаційній роботі розглядається специфіка унікального в новітній історії Європи досвіду становлення і розвитку добросусідських відносин і стратегічного партнерства між новими незалежними державами – Чеською Республікою (ЧР) і Словацькою Республікою (СР), які усамостійнилися шляхом погодженого, договірного і мирного припинення (саморозпуску) чесько-словацької федерації на початку 1990-х років. Чехія і Словаччина, як постійно підкреслюють державно-політичні лідери обох країн, встановили і підтримують між собою “надстандартні” міждержавні відносини.
Вивчення особливостей становлення і розвитку системи політичного і економічного співробітництва між Чеською Республікою і Словацькою Республікою, які проголосили національно-державну незалежність з 1 січня 1993 року, має надзвичайно важливе значення для України. Новітні чесько-словацькі міждержавні стосунки – яскравий приклад тісної взаємодії двох суверенних країн, створених цивілізованим мирним шляхом із колишньої єдиної федеративної держави.
Система двостороннього міждержавного співробітництва ЧР і СР 1990-х –початку 2000-х років засвідчила свою ефективність і стабільність. Результатом тісної взаємодії ЧР і СР став вступ цих постсоціалістичних держав до загальноєвропейських і євроатлантичних структур. Чесько-словацька співпраця залишається основною платформою координації дій двох центральноєвропейських країн – нових членів ЄС і в рамках розширеного Євросоюзу. Загалом чесько-словацьке міждержавне співробітництво за роки свого існування перетворилося у вагомий невід’ємний складовий елемент нової архітектури безпеки в регіоні Центральної Європи і європейського континенту в цілому.
У контексті реалізації головного – європейського вибору України вивчення досвіду співробітництва ЧР і СР актуальне і виключно важливе з науково-теоретичного і практичного погляду в силу наступного:
По-перше, чесько-словацькі стосунки періоду 1990-х – 2005 років – наочний приклад продуманого і цілеспрямованого формування тісних безконфліктних відносин двох незалежних країн – колишніх членів єдиної федеративної держави. Це стало можливим внаслідок реалізації цивілізованого варіанту так званого “розлучення по-чехословацьки”, коли ще на підготовчій фазі саморозпуску федерації було попередньо погоджено всі аспекти усамостійнення Чехії і Словаччини – аж до принципів поділу федерального майна за пропорцією 2 : 1, тобто, за співвідношенням чисельності населення республік (ЧР – близько 10 млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЧЕСЬКО-СЛОВАЦЬКІ МІЖДЕРЖАВНІ ВІДНОСИНИ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ (1990 - ті – 2005 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок