Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ЛАЇЦИЗМУ У ПРОЦЕСІ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТРАДИЦІЙНИХ СУСПІЛЬСТВ ІСЛАМСЬКОГО СХОДУ

РОЛЬ ЛАЇЦИЗМУ У ПРОЦЕСІ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТРАДИЦІЙНИХ СУСПІЛЬСТВ ІСЛАМСЬКОГО СХОДУ

Назва:
РОЛЬ ЛАЇЦИЗМУ У ПРОЦЕСІ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТРАДИЦІЙНИХ СУСПІЛЬСТВ ІСЛАМСЬКОГО СХОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Варбанець Павло Анатолійович
УДК 327 + 329.36 (5–15 + 61)
РОЛЬ ЛАЇЦИЗМУ У ПРОЦЕСІ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТРАДИЦІЙНИХ СУСПІЛЬСТВ ІСЛАМСЬКОГО СХОДУ
23.00.04 - Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук
Київ-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі Азії і Африки Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Гура Віктор Костянтинович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України,
зав. відділом Азії та Африки
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, доцент
Скороход Юрій Степанович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
доцент
кандидат політичних наук
Мхитарян Наталія Ігорівна,
головний консультант відділу зовнішньополітичної стратегії Національного Інституту стратегічних досліджень, м. Київ
Провідна установа: | Інститут соціальних наук Одеського національного університету імені І.І.Мечникова
Захист відбудеться “ 22 ” ___лютого___ 2005 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 176. 02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030. м. Київ, вул. Леонтовича 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою : 01030. м. Київ, вул. Леонтовича 5.
Автореферат розісланий “11” __січня___ 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук Сушко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи: сучасний історичний процес характеризується існуванням глибокого конфлікту цивілізаційних цінностей, насамперед західних та ісламських, і в останні роки вимальовується тенденція до його подальшого поглиблення. Події 11 вересня 2001 року засвідчили реальність загрози ісламського фундаменталізму для західної цивілізації, а отже, на перший план політичного дискурсу вийшли проблеми викорінення ісламського радикалізму як явища у світі та примирення цивілізаційних суперечностей. На думку багатьох дослідників, вирішити ці проблеми здатен допомогти процес модернізації ісламських суспільств як засіб інтеграції ісламського світу до світ-системи модерніті.
Глобальний проект модернізації ісламських суспільств становить значний інтерес для західної цивілізації тому, що дозволяє попередити появу альтернативних антисистемних моделей розвитку. В основі цього проекту лежить політика секуляризації держави й суспільства, яка в політичній практиці в ісламському світі отримала назву лаїцистської. На сьогодні політика модернізації як історичний механізм довела свою ефективність у реформуванні традиційних структур у багатьох країнах Далекого Сходу, Південно-Східної Азії. Однак у світі ісламу, як і в деяких інших регіонах планети, політика модернізації зіштовхнулася зі значними труднощами. Кризу класичних моделей модернізації, марність очікування західними політологами лінійних трансформаційних змін було яскраво підтверджено нездатністю ісламських суспільств перейти на рейки західної цивілізації, що й підштовхнуло до активізації пошуку альтернативних теорій та шляхів виходу із проблемної ситуації. Нові реалії, такі як глобалізаційний процес та посилення у світі рухів за визнання ідентичності, спонукають до переосмислення теорії модернізації, врахування останніх тенденцій, фактів та подій.
Хоча до проблеми модернізації традиційних ісламських суспільств прикуто увагу багатьох дослідників, низка аспектів залишається поза увагою через різні причини: еволюцію поглядів теоретиків процесу модернізації; еволюцію самого процесу модернізації, появу нових тенденцій і подій; ідеологічну заангажованість різних сторін процесу; нову міжнародну ситуацію, пов’язану з прагненням США нав’язати ісламським країнам американську модель модернізації. Водночас нинішні теоретичні, історичні, соціологічні та політологічні дебати в наукових колах залишають деякі реалії модернізаційного процесу (зокрема політичну систему лаїцизму) поза увагою, що породжує помилки у спробах побудови дослідниками аналітичних конструкцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЛЬ ЛАЇЦИЗМУ У ПРОЦЕСІ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТРАДИЦІЙНИХ СУСПІЛЬСТВ ІСЛАМСЬКОГО СХОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок