Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ АМОРАЛЬНИХ ВЧИНКІВ ПІДЛІТКІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ АМОРАЛЬНИХ ВЧИНКІВ ПІДЛІТКІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ АМОРАЛЬНИХ ВЧИНКІВ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
МАЛИХІНА ТЕТЯНА ПЕТРІВНА
УДК 159. 9: 371. 011
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ
АМОРАЛЬНИХ ВЧИНКІВ ПІДЛІТКІВ
19.00.07 - педагогічна і вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ–2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Бердянському державному педагогічному інституті імені П.Д.Осипенко, Міністерство освіти і науки України, м.Бердянськ.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор, член-кор. АПН України
Демиденко Василь Купріянович,
Бердянський державний педагогічний інститут
імені П.Д.Осипенко, завідувач кафедри педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор, член-кор. АПН України
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України,
завідувач лабораторії особистості;
кандидат психологічних наук, доцент
Булах Ірина Сергіївна, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, доцент кафедри психології.
Провідна установа: Слов’янський державний педагогічний інститут, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м. Слов’янськ.
Захист відбудеться “18” жовтня 2001р. о 14 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 17 ” вересня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Приходько Ю.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах розбудови держави України, переходу її до ринкових відносин особливу вагомість набуває проблема особистісного ставлення молодих людей до різноманітних соціальних норм та цінностей. Формування відповідальності особистості перед суспільством було і залишається однією з центральних проблем виховання. В зв'язку з цим зростає актуальність психологічних досліджень умов оптимізації виховання учнів, зокрема підлітків. Цей вік характеризується якісними змінами у самосвідомості підростаючої особистості, які зумовлюють підвищення її регулятивної функції. Але, як відомо, регуляція поведінки учнів-підлітків не завжди здійснюється у відповідності з соціально значущими нормами і правилами, в результаті чого і виникає таке явище, як аморальна поведінка.
Проблема відхилень у поведінці неповнолітніх та її профілактика протягом останніх років інтенсивно досліджувалась як вітчизняними, так і зарубіжними вченими: психологами, педагогами, медиками, юристами.
Філософський аспект проблеми аморального вчинку розкритий в працях С.Анісімова, О.Дробницького, А.Скрипника, А.Титаренко та ін.
Психолого-педагогічні аспекти проблеми вивчали: М.Алемаскін, Б.Баєв, Г.Бочкарьова, В.Демиденко, Л.Зюбін, О.Зотова, Б.Кобзар, А.Ковальов, А.Кочетов, О.Лазурский, П.Лєсгафт, І.Невський, В.Татенко, Т.Титаренко, М.Ярмаченко та ін.
Правові аспекти досліджували: М.Костицький, В.Кудрявцев, Г.Міньковський, О.Тузов та ін.
Медичні аспекти розкриті в працях: О.Селецького, С.Тарарухіна, О.Лічко, Г.Фелінської.
Загальним питанням формування та розвитку особистості присвячені праці Л.Анциферової, Б.Зейгарник, О.Леонтьєва, С.Максименка, А.Петровського, Д.Фельдштейна та ін.
Чимале значення для розробки теоретичних основ профілактики протиправної поведінки мають фундаментальні дослідження загальних проблем виховання І.Беха, М.Боришевського, Б.Кобзаря, О.Киричука, О.Кондратюка, І. Харламова та ін.
Важливе місце в дослідженні попередження аморальних вчинків займають наукові праці з питань мотивів поведінки. Цією проблемою займалися В.Асєєв, Л.Божович, В.Вілюнас, А.Гречишкіна, В.Демиденко, В.Мерлін, С.Рубінштейн, П.Якобсон та ін.
Проблему впливу емоційних переживань на моральне формування особистості розглядали Л.Божович, І.Бех, В.Мясищев, Г.Якобсон та ін.
Вивченню вчинку та його моральної оцінки, як важливої умови формування моральної особистості, присвячені праці Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ АМОРАЛЬНИХ ВЧИНКІВ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок