Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Електрофоретичне введення цитостатиків при лікуванні хворих на місцево-поширений рак молочної залози

Електрофоретичне введення цитостатиків при лікуванні хворих на місцево-поширений рак молочної залози

Назва:
Електрофоретичне введення цитостатиків при лікуванні хворих на місцево-поширений рак молочної залози
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,09 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна академія наук України
Інститут експериментальної патології, онкології
і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького
Харюк Тарас Григорович
УДК 616-006 І-085.8/44.844.6+0.85.28
Електрофоретичне введення цитостатиків при лікуванні хворих на місцево-поширений рак молочної залози
14.01.07. – онкологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001


Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана у Буковинській державній медичній академії МОЗ України, м.Чернівці.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Сенютович Роман Васильович,
завідувач кафедри онкології, променевої діагностики та променевої терапії Буковинської державної медичної академії МОЗ України
Офіційні опоненти:

доктор медичних наук, професор
Тарутінов Валерій Іванович,
завідувач науково-дослідним відділом пухлин молочної залози Інституту онкології АМН України

доктор медичних наук, професор
Кас’яненко Інга Володимирівна,
провідний науковий співробітник відділу модифікаторів протипухлинної терапії Інституту експериментальної патоло-гії, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України
Провiдна установа – Національний Медичний університет ім. О.О.Бого-мольця МОЗ України, кафедра онкології, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “28” лютого 2001 року о 13 годині 30 хв. на засіданні Спеціалізованної Вченої ради Д 26.155.01 при Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України (03022, Київ, вул. Васильківська, 45).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України (03022, Київ, вул. Васильківська, 45).
Автореферат розісланий “26” січня 2001 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Н.В. Бородай


Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Серед злоякісних пухлин рак молочної залози (РМЗ) займає у жінок перше місце і має тенденцію до збільшення захворюваності. Лікування місцево-поширеного раку молочної залози (МПРМЗ) продовжує залишатись однією із найскладніших проблем сучасної онкології.
В лікуванні МПРМЗ за останні роки відбулися значні зміни. Якщо до 80-х років основну увагу онкологи приділяли локорегіонарній терапії з обов’язковим застосуванням променевої терапії (ПТ) і спорадичним використанням неоад’ювантної хіміотерапії (ХТ), то в останні роки акцент в лікуванні МПРМЗ робиться на високодозну інтенсивну ХТ в ад’ювантному режимі.
В той же час ряд хворих жінок поступає в клініку з поширенням процесу на грудну клітку (Т4а,с), лімфатичні вузли, коли навіть технічне видалення пухлини стає неможливим. При інфільтративно-набрякових і запальних формах, що виходять за межі грудної клітки, в багато разів зростає ризик рецидиву. Вказані занедбані випадки раку вимагають інтенсивної доопераційної терапії, метою якої є інколи сама можливість проведення операції. Подібна терапія грунтується на двох базових засобах – опроміненні та хіміотерапевтичних препаратах.
З метою підвищення ефективності променевого та цитостатичного лікування застосовуються радіо- та хіміосенсибілізатори, зокрема електронакцепторні сполуки, гіпертермія, гіперглікемія, а також різні методи введення протипухлинних препаратів.
В лікуванні багатьох захворювань широке застосування знайшло введення лікарських препаратів за допомогою постійного струму. Встановлено, що під впливом гальванічного струму змінюється іонна структура тканин, розміщених між електродами, наслідком чого є покращення проникливості клітинних мембран. Зареєстровані також зміни кровообігу в тканині, що розташована в міжелектродному просторі. Постійний струм впливає при цьому на виведення препаратів із судинного русла, збільшує адсорбційну активність тканин, що дає можливість підвищити концентрацію хіміопрепаратів в органах і тканинах (Nordenstrom B.E., 1989; Адамян А.Т. и соавт., 1991; Алексеєнко О.В. і співавт., 1990; Алексеєнко О.В., Тарабанчук В.В., 1991).
Є поодинокі спостереження відносно використання електрофорезу в онкології: Петерсон Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Електрофоретичне введення цитостатиків при лікуванні хворих на місцево-поширений рак молочної залози

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок