Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація реакційної здатності як інтегрального показника якості коксу

Оптимізація реакційної здатності як інтегрального показника якості коксу

Назва:
Оптимізація реакційної здатності як інтегрального показника якості коксу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Український державний науково-дослідний вуглехімічний інститут
“УХІН”
На правах рукопису
Мірошниченко Денис Вікторович
УДК 662.613.13
Оптимізація реакційної здатності як інтегрального
показника якості коксу
05.17.07 - хімічна технологія палива і паливно-мастильних матеріалів
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному науково-дослідному вуглехімічному інституті (УХІН) Мінистерства промислової політики України.
НауковиЙ керівник: |
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Улановський Марк Леонідович, Український державний науково-дослідний вуглехімічний інститут (УХІН), провідний науковий співробітник .
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Слободськой Станіслав Олександрович, Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут” МОН України, завідувач кафедри технології палива та вуглецевих матеріалів.
кандидат технічних наук, доцент
Гуляєв Віталій Михайлович, Дніпродзержинський державний технічний університет МОН України, перший проректор, завідувач кафедри біотехнології та екології.
Провідна установа: |
Донецький національний технічний університет МОН України, кафедра хімічної технології палива.
Захист дисертації відбудеться 20.06.2006 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.822.01 в УХІНі за адресою: 61023, м.Харків, вул. Весніна, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці УХІНу: 61023, м. Харків, вул. Весніна, 12.
Автореферат розісланий 18.05.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, старший
науковий співробітник М.І.Рудкевич


Відповідальний за випуск Нікішина Т.Р.
Підп. до друку 14.03.2006. Формат 60х84 1/16. Папір офсетний. Гарн. “Таймс”.
Друк. офсетний. Ум. – друк.арк. 0,9. Тираж 100 прим.
Надруковано ВПЦ “Контраст”
61166, м. Харків, пр. Леніна, 40,
тел./факс (057) 719-49-13.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Науково-технічний прогрес в коксохімії спрямований на забезпечення виробництва необхідного об'єму і якості основного продукту - коксу, велика частина якого використовується для виплавки чавуну.
Останнім часом для оцінки якості доменного коксу разом з показниками „холодної” міцності M25 (I40) і стираності M10 (I10) використовують показники „гарячої” міцності (CSR) і реакційної здатності (CRI), причому, на думку багатьох дослідників та споживачів саме високотемпературні властивості визначають поведінку коксу в доменній печі і прямо впливають на його витрату.
У технічній літературі опубліковані складені згідно значенням CRI і CSR рейтинги коксу більше 20 країн Європи, Азії і Америки, відносно яких кокс заводів України набагато відстає від світового рівня якості.
На цій підставі металурги України підвищують вимоги щодо якості коксу, перш за все, за показниками CRI і CSR, не враховуючи, що їх оптимальні значення сформульовані закордоннними металургами за умови використання у доменному процесі великих кількостей коксозамінників, перш за все, пиловугільного палива. При цьому витрата коксу знижується до 300-320 кг/т чавуну, і вимоги до його якості, перш за все – до реакційної здатності та термомеханічної міцності відрізняються від тих, що висувають до коксу за умов, коли тільки він виконує роль і палива, і відновника, і опорного каркаса всього завантаження матеріалів в доменній печі, забезпечуючи її газопроникність і нормальний хід плавки.
Хоч в Україні пиловугільне паливо практично не використовують в домнах, вимоги металургів до поліпшення якості коксу за показниками CRI і CSR вже сформульовані, тому автор бачив своє завдання у вивченні можливих способів впливу на реакційну здатність і термомеханічну міцність коксу по каналах як сировинної бази, так і технології коксування.
У сучасних умовах, коли для виробництва коксу в Україні використовують вугілля Донбасу, ближнього, а в перспективі - і далекого зарубіжжя, дослідження з метою з'ясування шляхів і способів оптимізації реакційної здатності і термомеханічної міцності коксу має велике народно-господарське значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Оптимізація реакційної здатності як інтегрального показника якості коксу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок