Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ВОДНО-РОЗВАЖАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ

ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ВОДНО-РОЗВАЖАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ

Назва:
ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ВОДНО-РОЗВАЖАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,77 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА
АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ЄЖОВ Дмитро Валентинович
УДК 725.89+725.72+725.74.093.4+725.745
ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ
ВОДНО-РОЗВАЖАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ
18.00.02 — архітектура будівель і споруд
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Одеса — 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор архітектури, професор ДЬОМІН Микола Мефодійович,
Київський національний університет будівництва і архітектури,
завідувач кафедри міського будівництва
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор ЛЕСИК Олександр Володимирович,
Інститут мистецтв Волинського державного університету, директор
кандидат архітектури, доцент САВИЦЬКА Ольга Степанівна,
Одеська державна академія будівництва та архітектури,
доцент кафедри архітектури будівель і споруд
Захист відбудеться 23 травня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .085.02 Одеської державної академії будівництва та архітектури, 65029, Одеса, вул. Дідріхсона, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної академії будівництва та архітектури, 65029, Одеса, вул. Дідріхсона, 4.
Автореферат розісланий 23.04.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М. Ю. Сапунова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Водно-розважальні комплекси (ВРК, аквапарки) з різними видами функціонування — протягом року, влітку або термальні аквапарки — давно стали невід’ємною і вельми прибутковою частиною туристичного бізнесу в усьому світі. При цьому у деяких країнах — наприклад, в Угорщині, влаштування термальних басейнів і термальних аквапарків має свої особливості і специфічний набір приміщень, притаманний їхній специфіці. В країнах Європи та США аквапарки давно стали поширеною формою проведення дозвілля, передусім для дітей та юнацтва, а також сімейного дозвілля.
На жаль, до останнього часу для України ВРК були принципово новим видом закладів дозвілля, тому не було вироблено нормативної документації на їх проектування, а інформація про їх влаштування й функціональне зонування зводилась насамперед до нечисленних статей популярного характеру в газетах і журналах, до рекламних проспектів на виставках. Натомість в зарубіжних країнах вже давно накопичений досвід з проектування, будівництва і облаштування ВРК, а фірми-виробники водних атракціонів вважаються за дуже прибуткові.
В останні роки ситуація на Україні істотно змінилась: так само як і в сусідніх Росії і Білорусі, зросла зацікавленість інвесторів до теми ВРК, з’явились фірми-постачальники водних атракціонів і обладнання аквапарків.
ВРК як найбільш поширений вид відпочинку на воді передбачає створення відповідного архітектурного організму — спеціальної споруди, яка є новим для України розважально-релаксаційним типом будівлі.
На сьогоднішній день в Україні існує п’ять великих ВРК: в Одесі (до речі, «Посейдон» — перший критий аквапарк у пострадянському просторі), в Ялті, Судаку, Алушті, Євпаторії. У Харкові існує мініаквапарк «Волна», переобладнаний з 25-метрового басейну. До речі, це найкращий вид використання басейну, який за своїми якостями вже не може використовуватись як виключно спортивна споруда. На жаль, більшість басейнів, які залишилися від часів СРСР, руйнуються. Найліпша участь такої споруди може чекати її в амплуа підземної стоянки, як це зроблено з центральним басейном України «Динамо» у Києві.
Сучасна жвава практика будівництва ВРК свідчить, що кількість аквапарків буде зростати. Однак проектування та реалізація цього типу громадських будівель ускладнюються недостатньою кількістю предметних досліджень, відсутністю норм і рекомендацій щодо проектування.
Актуальність теми. Вітчизняний досвід проектування розважальних та релаксаційних будівель і споруд на воді засновується на типології установ, яка не враховує особливості проектування та будівництва ВРК. Проблема формування архітектурно-розпланувальної організації аквапарків в Україні вимагає взаємопов’я-заного розгляду широкого кола соціально-економічних, містобудівних, архітектурно-розпланувальних, технологічно-інженерних та інших питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ВОДНО-РОЗВАЖАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок