Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЄДНІСТЬ ІСТИНИ, ДОБРА І КРАСИ У ФІЛОСОФІЇ В.С.СОЛОВЙОВА

ЄДНІСТЬ ІСТИНИ, ДОБРА І КРАСИ У ФІЛОСОФІЇ В.С.СОЛОВЙОВА

Назва:
ЄДНІСТЬ ІСТИНИ, ДОБРА І КРАСИ У ФІЛОСОФІЇ В.С.СОЛОВЙОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
БИЧКОВ’ЯК ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК: 100.7 : 291.1 (471)
ЄДНІСТЬ ІСТИНИ, ДОБРА І КРАСИ У ФІЛОСОФІЇ В.С.СОЛОВЙОВА
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
ЛЬВІВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі філософії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: Возняк Степан Михайлович,
доктор філософських наук,
професор кафедри філософії
Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Офіційні опоненти: Кашуба Марія Василівна,
доктор філософських наук,
професор кафедри філософії
Львівського національного університету
імені Івана Франка,
Сохацький Броніслав Миколайович,
кандидат філософських наук,
доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
Львівського відокремленого підрозділу Європейського університету.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться “11” травня 2007 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79002, м.Львів, вул. Університетська, 1, ауд.301.
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул.Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано 10 квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 О.Б. Сінькевич
кандидат філософських наук, доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження. Істину, добро та красу з часів античної філософії розглядали та продовжують розглядати як найвищі цінності європейського і соціально-культурного простору. І хоча в засадах європейської цивілізації в наш час знаходиться більш широка смислова і змістова єдність, істина, добро та краса залишаються тими початковими орієнтирами, до яких так чи інакше звернені провідні сфери духовного життя сучасної Європи: наука, ідеологія, мистецтво, релігія і філософія. Тому філософський аналіз цих універсальних чинників європейської культури був і залишається передумовою її належного розуміння і свідомого наслідування.
У світлі сучасних соціально-політичних та духовних особливостей розвитку України, це завдання набуває особливого значення, адже в суперечці щодо геополітичного вибору України, аргументація може бути вагомою та виправданою лише тоді, коли ми зможемо прояснити засади європейськості. На нашу думку, у вирішенні цього завдання суттєво допоможе філософська спадщина В.С.Соловйова і особливо той її аспект, де автор приділяючи суттєву увагу історичним трансформаціям істини, добра і краси, критично порівнює між собою їх західноєвропейський та східноєвропейський культурні контексти. Саме філософське розмірковування В.Соловйова щодо єдності істини, добра та краси можуть сьогодні послужити методологічними та евристичними засадами у справі пошуку шляхів європейської інтеграції країни, її культури та філософської думки. Тому на наш погляд, тема запропонованого дисертаційного дослідження має теоретичне, методологічне, соціально-політичне та загальнокультурне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалось в межах комплексної теми кафедри філософії філософського факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника “Історичний розвиток філософії як чинник світового цивілізаційного процесу” (державний реєстраційний номер 0106U003091).
Мета і основні завдання дослідження. Мета полягає у розкритті особливостей тлумачення єдності істини, добра та краси у філософській системі В.С.Соловйова, в дослідженні цієї єдності на тлі історичних змін європейської культури. З даної мети випливають наступні дослідницькі завдання:
- проаналізувати соціокультурні передумови та джерела виникнення філософської концепції В.С.Соловйова;
- визначити місце проблеми єдності істини, добра та краси у філософській системі В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЄДНІСТЬ ІСТИНИ, ДОБРА І КРАСИ У ФІЛОСОФІЇ В.С.СОЛОВЙОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок