Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ТА НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ЗЕРНА

ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ТА НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ЗЕРНА

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ТА НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ЗЕРНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,16 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ТЮТЮННИК Світлана Василівна
УДК 338.43: 339.13: 633.1
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ТА НАПРЯМКИ
ФОРМУВАННЯ РИНКУ ЗЕРНА
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського
господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному сільськогосподарському інституті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук
Опря Анатолій Трохимович,
завідувач кафедри статистики та
економічного аналізу Полтавського
державного сільськогосподарського інституту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
академік НАН України, професор
Онищенко Олексій Мусійович,
завідувач відділення аграрних проблем
Інституту економіки НАН України
кандидат економічних наук
Ніколаєва Зінаїда Павлівна,
заступник завідувача відділу
ціноутворення і кон’юнктури ринку
Інституту аграрної економіки УААН
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
кафедра аграрної економіки, м. Київ
Захист відбудеться “26” лютого 2002 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.350.01 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, кім. 212.
Автореферат розісланий “23” січня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, член-кореспондент УААН,
доктор економічних наук, професор МАЛІК М.Й.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нові тенденції у трансформації економічного середовища зумовлюють необхідність наукових досліджень, спрямованих на вивчення питань регіональних особливостей ефективності виробництва у зерновому підкомплексі та формування ринку зернопродукції. Зернове виробництво займає провідне місце в структурі аграрного сектора економіки України. Значне скорочення його обсягів впродовж останніх років пояснюється негативним впливом комплексу організаційно-економічних та техніко-технологічних чинників. Недостатній рівень ефективності, стабільності та конкурентоспроможності зерновиробництва створює перешкоди на шляху формування повнокровного внутрішнього ринку зерна та продуктів його переробки, унеможливлює розширення участі України на зовнішніх ринках.
За умов сприятливого природно-економічного потенціалу Полтавської об-ласті та зростаючого значення зернового господарства для економіки сільськогосподарських товаровиробників і регіону в цілому, галузь продовжує залишатися у стані стагнації як за кількісними, так і за якісними показниками розвитку. Поглиблюються диспропорції у співвідношенні попиту і пропозиції на ринку зерна.
Стан вивчення проблеми. Науково-методологічні питання ефективності зернового виробництва, проблеми теорії й практики інтенсифікації галузі втілені в працях С.С. Бакая, В.І. Бойка, О.А. Бугуцького, М.Г. Лобаса, І.І. Лукінова, В.П. Мертенса, О.М. Онищенка, П.М. Рибалкіна, П.Т. Саблука, А.І. Степанова, О.О. Сторожука, М.І. Щура та інших. Вагомий внесок у наукове розроблення питань організації й розвитку аграрного ринку, в тому числі формування ринку зерна, зробили Б.В. Губський, Ю.С. Коваленко, З.П. Ніколаєва, П.Т. Саблук, В.П. Ситник, Л.М. Худолій, О.М. Шпичак та інші.
Проте важливі аспекти підвищення ефективності виробництва та формування ринку зерна в природно-економічних зонах і регіонах країни потребують більш глибокого розгляду. Це стосується насамперед комплексного аналізу факторів, що впливають на рівень і динаміку показників економічної ефективності зерновиробництва, обґрунтування шляхів відновлення конкурентоспроможності галузі, визначення особливостей кон’юнктури зернового ринку та напрямів підвищення ефективності його функціонування. Тому велике наукове та практичне значення проблеми зумовило вибір і актуальність теми дисертаційної роботи, її структурну побудову та характер дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ТА НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ЗЕРНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок