Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ І ПЕРЕЛОМО-ВИВИХІВ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ ПЛЕЧОВОЇ КІСТКИ

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ І ПЕРЕЛОМО-ВИВИХІВ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ ПЛЕЧОВОЇ КІСТКИ

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ І ПЕРЕЛОМО-ВИВИХІВ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ ПЛЕЧОВОЇ КІСТКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут патології хребта та суглобів
імені професора М. І. Ситенка АМН України
ПРОЗОРОВСЬКИЙ ДМИТРО ВЕНІАМИНОВИЧ
УДК 616.717.41/.44–001.516–089
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ І ПЕРЕЛОМО-ВИВИХІВ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ ПЛЕЧОВОЇ КІСТКИ
14.01. 21 – травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Корж Микола Олексійович
Інститут патології хребта та суглобів
імені професора М. І. Ситенка АМН України, директор
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
БОНДАРЕНКО Микола Степанович,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України,
професор кафедри травматології, ортопедії та комбустіології.
доктор медичних наук, професор
БАБОША Валентин Олександрович,
Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України,
завідувач кафедри травматології, ортопедії та ВПХ
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, кафедра травматології та ортопедії №1, МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “23“ травня 2003 року об 11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.607.01 Інституту патології хребта та суглобів імені професора М. І. Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту патології хребта та суглобів імені професора М. І. Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
Автореферат розісланий ”22” квітня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Радченко В.О.
характеристика роботи
Актуальність роботи. Одними з найважчих ушкоджень в ділянці плечового суглоба є переломи та переломо-вивихи проксимального кінця плечової кістки. Частота цієї патології значна і складає від 4–5 % до 6,6% від усіх пошкоджень опорно-рухового апарату (Leyshon R.L., 1984; Попсуйшапка А.К., Иванив О.И., 1997; Лоскутов О.Є., Томілін В.Н., 2002) та 32–63% серед усіх травм плечової кістки (Хавкін М.Л., 1970; Котенко В.В. зі співавт., 1985). Частота переломо-ви-вихів плеча складає 3–8% від загальної кількості переломів проксимального від-ділу плечової кістки (Терновий К.С., Дроботун В.Я., 1980; Трубніков В.Ф., 1984).
Різноманітність форм ушкоджень проксимального відділу плечової кістки викликає ряд протиріч, пов’язаних як з визначенням показань до операції, так і з вибором оптимального хірургічного доступу і виду оперативної допомоги яка зале-жить від характеру ушкодження, що диктує необхідність вивчення цього питання.
Проблемі механізму ушкодження, діагностики, характеру зміщення кісткових фрагментів та методам лікування цих ушкоджень в літературі приділено досить багато уваги, однак до теперішнього часу питання лікування переломо-вивихів проксимального відділу плечової кістки, а також застарілих ушкоджень цієї локалізації, викликають певні труднощі. Це пов’язано з використанням травматичної техніки відкритого вправлення кісткових уламків під час виконання хірургічних втручань, що надалі призводить до незадовільних результатів лікування (Hessmann M.N., Rommens P.M., 2001).
Вимоги, що висуваються до фіксації кісткових фрагментів при колосуглобних та внутрішньосуглобних пошкодженнях, а саме - стабільний остеосинтез та раннє функціональне лікування загалом стосуються і переломів проксимального відділу плечової кістки. При виконанні оперативних втручань кісткові структури та м’якотканинні утворення не повинні додатково травмуватися, оскільки це також призводить до незадовільних результатів лікування. Тому виникає необхідність розробки малотравматичного фіксатора, який повинен забезпечувати виконання стабільного компресійного остеосинтезу при лікуванні хворих з пошкодженнями даної локалізації.
Так за даними Сухіна Ю.В (2001) та Лоскутова О.Є., Томіліна В.Н. (2002) кількість незадовільних результатів при лікуванні переломів проксимального відділу плечової кістки досягає 47–50%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ І ПЕРЕЛОМО-ВИВИХІВ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ ПЛЕЧОВОЇ КІСТКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок