Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРИНЦИПІВ КОМПЛЕКСНОГО ОСВОЄННЯ АЛМАЗОНОСНИХ РОДОВИЩ УКРАЇНИ

ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРИНЦИПІВ КОМПЛЕКСНОГО ОСВОЄННЯ АЛМАЗОНОСНИХ РОДОВИЩ УКРАЇНИ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРИНЦИПІВ КОМПЛЕКСНОГО ОСВОЄННЯ АЛМАЗОНОСНИХ РОДОВИЩ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,20 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАЛЬКО АНДРІЙ ДМИТРОВИЧ
УДК 622.277:622.232.5
ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРИНЦИПІВ
КОМПЛЕКСНОГО ОСВОЄННЯ
АЛМАЗОНОСНИХ РОДОВИЩ УКРАЇНИ
Спеціальність: 05. 15. 11 – Фізичні процеси гірничого виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі розробки торфових родовищ в Українському державному університеті водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України (м. Рівне).
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор,
професор кафедри економіки ЧЕРНЕЙ
відокремленого підрозділу Європейського університету Едуард
Міністерства освіти і науки України (м. Рівне) Іванович
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор,
професор кафедри підземної розробки родовищ КУЗЬМЕНКО
Національного гірничого університету Олександр
Міністерства освіти і науки України Михайлович
(м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник, РУДАКОВ
доцент кафедри аерогідродинаміки Дмитро
Дніпропетровського національного університету Вікторович
Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ)
Провідна установа: Інститут геотехнічної механіки
Національної Академії Наук України,
відділ механіки гірських порід (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться “ 15 ” __січня__ 2004 р. о __12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, т. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19).
Автореферат розісланий “ 14 ” _грудня_ 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент В.І. Тимощук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Надра України є перспективними для пошуку корінних родовищ алмазів. На даний час достовірно встановлені три райони проявів кімберлітового та лампроїтового магматизму: північ Волино-Поділля (Кухотсько-Більська площа), центральна частина Українського щита, Приазовський масив, включаючи зону зчленування його з Донбасом. Кухотсько-Більська площа найперспективніша з точки зору відкриття високоалмазоносних кімберлітових тіл – виявлені кімберліти за складом типоморфних мінералів подібні до кімберлітів Західної Якутії (Саха).
Крім цих районів, за комплексом геологічних і геофізичних критеріїв та пошукових ознак в західній частині Українського щита та його схилу виділена низка перспективних за корінною алмазоносністю площ – Новоград-Волинська, Шепетівська, Бердичівсько-Вінницька та Сквирська площі.
Існуючі на даному етапі розвитку науки і техніки механічні способи розробки алмазоносних родовищ екологічно недосконалі, вимагають значних капіталовкладень, трудових затрат з врахуванням фактора часу, та не можуть застосовуватись на території України через її регіональні, природні та демографічні особливості. Актуальною є проблема застосування принципово нових техніки та технологій розробки алмазоносних родовищ.
В той же час, після систематичних протиріч з Росією, актуальною для України є проблема захоронення відпрацьованого ядерного палива (ВЯП), високоактивних відходів атомної промисловості та трансуранових відходів, які містять альфа-випромінюючі елементи з винятково тривалим періодом напіврозпаду. Існуючі системи зберігання та переробки відходів недостатні, корисна ємність сховищ для ВЯП розрахована на шість років.
Питанням, пов’язаним із захороненням та переробкою радіоактивних відходів (РАВ) приділена достатньо велика увага. Розглянуті також і питання захоронення в могильниках, розміщених в геологічних формаціях. Однак комплексні дослідження, пов’язані із захороненням РАВ в породах древніх кристалічних формацій, які вміщують родовища корисних копалин, в необхідному обсязі не виконані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРИНЦИПІВ КОМПЛЕКСНОГО ОСВОЄННЯ АЛМАЗОНОСНИХ РОДОВИЩ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок