Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РЕКРЕАЦІЙНОГО ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ (СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РЕКРЕАЦІЙНОГО ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ (СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РЕКРЕАЦІЙНОГО ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ (СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОГРАФІЇ
Яковенко Ірина Михайлівна
УДК 911.3:338.48 (477.75)
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РЕКРЕАЦІЙНОГО ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ (СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
11.00.02 – економічна і соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора географічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті географії НАН України
Науковий консультант – доктор географічних наук, член-кор. НАН України
Руденко Леонід Григорович,
Інститут географії НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Голіков Артур Павлович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри міжнародної економіки та
міжнародних відносин
 
доктор географічних наук, професор
Топчієв Олександр Григорович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова,
завідувач кафедри економічної та соціальної географії
доктор географічних наук, професор
Фащевський Микола Іванович,
Інститут географії НАН України,
головний науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
географічний факультет,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 14.06. 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.163.01при Інституті географії НАН України
за адресою: 01034, Київ-34, Володимирська,44
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту географії НАН України (01034, Київ-34, Володимирська, 44)
Автореферат розісланий 05.05. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Підгрушний Г.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Особливістю сучасного етапу господарського розвитку є зростання масштабів і ускладнення структури процесу природокористування. Серед напрямів використання території рекреаційна діяльність відрізняється більшою залежністю від типу і якісного стану природного середовища: географічна специфіка кожної території в значній мірі визначає як функціональний тип рекреаційного природокористування, так і ступінь його інтенсивності та просторову організацію.
Найважливішими завданнями суспільно-географічних досліджень рекреаційного природокористування (РП) є: аналіз природно-ресурсного потенціалу, функціональної і територіальної структури рекреаційного використання території та її ; особливостей розвитку процесів РП у просторі і часі; виявлення ступеня відповідності сучасної системи РП сформованим і перспективним потребам суспільства і стану навколишнього середовища; вивчення регіональних проблем розвитку рекреаційного процесу; пошук шляхів кардинального удосконалення господарського механізму та управління рекреаційною галуззю; всебічне еколого-соціально-економічне обґрунтування територіальної організації рекреаційного природокористування; виявлення потреби у відтворювальних і природоохоронних заходах.
Важливою галуззю суспільно-географічних досліджень рекреаційного природокористування виступає комплексне наукове обґрунтування напрямів збалансованого (сталого) розвитку рекреаційних територій, досягнення економічних і соціальних цілей РП при збереженні високої якості навколишнього середовища. У світлі ідей “Порядку денного на XXI століття” (Ріо-де-Жанейро, 1992 р.) відбувається глобальна зміна орієнтирів світового туристсько-рекреаційного процесу в напрямку екологізації ресурсо- і середовищекористування, збереження і розвитку культурної спадщини країн і регіонів. У Державній програмі розвитку туризму в Україні на 2002-2010 р. збереження екологічної рівноваги і культурної спадщини відзначається як найважливіша умова створення конкурентноспроможного на міжнародному ринку національного туристського продукту, здатного максимально задовольнити потреби населення країни і забезпечити комплексний розвиток регіонів.
Рішення конструктивної задачі збалансованого (сталого) розвитку РП повинне бути територіально диференційованим, що передбачає необхідність розробки географічної концепції регіонального рекреаційного природокористування, яка встановлює принципи і підходи до рекреаційного освоєння і використання регіону з урахуванням його природно-географічної специфіки, приорітетів соціально-економічного розвитку, системи суспільної організації території.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РЕКРЕАЦІЙНОГО ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ (СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок