Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ СИМБІОЗУ MESORHIZOBIUM CICERI – CICER ARIETINUM В АГРОЦЕНОЗАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

ФОРМУВАННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ СИМБІОЗУ MESORHIZOBIUM CICERI – CICER ARIETINUM В АГРОЦЕНОЗАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ СИМБІОЗУ MESORHIZOBIUM CICERI – CICER ARIETINUM В АГРОЦЕНОЗАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,61 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ МІКРОБІОЛОГІЇ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК

ДІДОВИЧ СВІТЛАНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 579.64:631.461.5:633.31/37
ФОРМУВАННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ СИМБІОЗУ
MESORHIZOBIUM CICERI – CICER ARIETINUM
В АГРОЦЕНОЗАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Чернігів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії біологічного азоту і фосфору Південної дослідної станції Інституту сільськогосподарської мікробіології Української академії аграрних наук


Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа:
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник ТОЛКАЧОВ Микола Захарович,
Південна дослідна станція Інституту сільськогосподарської мікробіології УААН,
провідний науковий співробітник лабораторії біологічного азоту і фосфору
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
МАЛИНОВСЬКА Ірина Михайлівна,
Національний науковий центр
“Інститут землеробства УААН”,
головний науковий співробітник лабораторії ґрунтової мікробіології
доктор біологічних наук, професор
КУРДИШ Іван Кирилович,
Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України,
завідувач відділу мікробіологічних процесів на
твердих поверхнях
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, м. Київ


Захист відбудеться “ 19 ” квітня 2007 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .377.01 при Інституті сільськогосподарської мікробіології УААН за адресою: 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 97.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сільськогосподарської мікробіології УААН за адресою: 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 97.
Автореферат розісланий “ 15 ” березня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради,
кандидат біологічних наук Ковалевська Т.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нут (Cicer arietinum L.) – одна з відомих культур світового землеробства, яка за площею посівів посідає третє місце в світі серед зернобобових рослин після сої та квасолі. На Україні його виробничі посіви поки що незначні, але їх площа зростає з кожним роком і в 2006 році становила 33 тисячі гектарів. Завдяки своїм цінним біологічним властивостям, нут має великі перспективи для виробництва рослинного білку і відновлення родючості ґрунтів в суходольному землеробстві степової зони України в зв’язку з аридизацією клімату та значним скороченням площі зрошуваних земель.
Висока холодостійкість нуту поєднується із спеко- та посухостійкістю, рослини практично не вилягають, боби довго не осипаються, зерно не пошкоджується брухусом (Клыша, 1993; Самсалиев с соавт., 2003). Амінокислотний склад білка нуту близький до складу ідеального білка за визначенням ФАО, а за харчовою цінністю він переважає білки вивчених видів бобових (Patwardhan et al., 1960; Krishnamurti, 1975).
Рослини нуту у симбіозі з бульбочковими бактеріями виду Mesorhizobium ciceri утворюють азотфіксувальні бульбочки і здатні в умовах півдня України засвоїти за вегетацію до 80-150 кг/га молекулярного азоту та сформувати без застосування азотних добрив урожай зерна 20-25 ц/га (Толкачёв с соавт., 2002).
В ґрунтах України відсутні бульбочкові бактерії нуту і лише в окремих регіонах, де раніше вирощували цю культуру, трапляються інтродуковані локальні популяції M. cicerі (Толкачов, 2002). Для оптимізації формування і функціонування бобово-ризобіальних симбіотичних систем, забезпечення живлення рослин молекулярним азотом повітря, отримання високих і якісних урожаїв бобових рослин необхідна нітрагінізація – передпосівна обробка насіння біопрепаратами на основі ефективних штамів бульбочкових бактерій (Мишустин, 1970; Кожемяков, 1982; Патика та співавт., 1997). Створення ефективних препаратів для нітрагінізації нуту передбачає аналітичну селекцію штамів M. cicerі, їх скринінг за симбіотичними ознаками, отримання генетично-комплементарних комбінацій M.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ СИМБІОЗУ MESORHIZOBIUM CICERI – CICER ARIETINUM В АГРОЦЕНОЗАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок