Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Жанрова модель камерного безсюжетного балету в контексті теорії гри (на матеріалі музики Д. Поліщука)

Жанрова модель камерного безсюжетного балету в контексті теорії гри (на матеріалі музики Д. Поліщука)

Назва:
Жанрова модель камерного безсюжетного балету в контексті теорії гри (на матеріалі музики Д. Поліщука)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
імені А.В.НЕЖДАНОВОЇ
Поляковська Світлана Петрівна
УДК 78.01+781.6
Жанрова модель камерного безсюжетного балету
в контексті теорії гри
(на матеріалі музики Д. Поліщука)
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії музики та музичної етнографії Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
САМОЙЛЕНКО Олександра Іванівна,
проректор з наукової роботи
Одеської державної музичної академії
імені А. В. Нежданової,
зав. кафедрою історії музики
та музичної етнографії
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
ШИП Сергій Васильович,
Південноукраїнський педагогічний університет
ім. К. Д. Ушинського, професор кафедри теорії,
історії музики та вокалу
кандидат мистецтвознавства
СУББОТА Ольга Володимирівна,
Одеська державна музична академія
імені А. В. Нежданової, старший викладач
кафедри теорії музики та композиції
Провідна установа: Національна музична академія України
імені П. І. Чайковського, кафедра теорії музики
Захист відбудеться 24 січня 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.875. 01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Одеській державній музичній академії імені А. В. Нежданової за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розіслано “20” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент А. Д. Черноіваненко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На початку ХХІ ст. перед гуманітарною наукою постає проблема усвідомлення провідних досягнень культури минулого століття. Тому магістральні напрямки наукових музикознавчих досліджень пов’язані, насамперед, з такими фундаментальними явищами музичного мистецтва, як стиль та жанр в їх взаємозалежній еволюції. Вивчення категоріальної значущості стилю – жанру в конкретній композиторській творчості, тобто підйом названих явищ до рівня об`єкту музикознавчого дослідження, слугує розкриттю сутнісних рис музичного мистецтва ХХ ст.
Культура минулого століття постає як евристична, тобто – спрямована на радикальні новації та сміливі експерименти. Особлива активність музично-стильових процесів призвела до появи великої кількості різних за естетичним спрямуванням та обсягом стильових утворень. Тому музичне мистецтво XX століття, представлене у калейдоскопічній зміні стильових напрямків і течій, постає як певна проблема у спробах застосувати до нього поняття “стиль епохи”, тобто визначити інваріантні ознаки іноді протилежних за змістом стильових явищ. Звідси особливо важливим є усвідомлення провідних культурних тенденцій даного історичного періоду. До таких, на нашу думку, належить ігрова спрямованість культури ХХ ст.
Поняття гри на сьогоднішній день досліджується в межах таких наук, як філософія та естетика, культурологія та герменевтика, психологія та педагогіка, соціологія та лінгвістика, логіка та мистецтвознавство. Перетин великої кількості окремих галузей знання, для яких актуальною виявляється проблематика гри, утворює певну метанауку, яку можна було б визначити як “людологія” (наука про гру). І хоча цікавість до цієї проблематики спостерігається починаючи з античного періоду, саме наукова думка ХХ ст. створила ряд сталих концепцій ігрового феномену.
В межах музикознавства особливе значення гри вбачається саме в зв’язку з проблемами стилю в музиці ХХ століття і, зокрема, з таким провідним напрямком як неокласицизм. Загальним місцем в сучасній музичній науці стала трактовка сутності неокласичних тенденцій як естетичної “гри з часом”, “гри стильовими моделями”, “гри з традиційними жанрами музичного мистецтва”. Однак констатація наявності гри в творчості композиторів-неокласиків не розкриває в повній мірі, чим обумовлена митецька потреба в грі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Жанрова модель камерного безсюжетного балету в контексті теорії гри (на матеріалі музики Д. Поліщука)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок