Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЯГОВОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДА КАР'ЄРНИХ САМОСКИДІВ ВЕЛИКОЇ ВАНТАЖОПІДЙОМНОСТІ

ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЯГОВОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДА КАР'ЄРНИХ САМОСКИДІВ ВЕЛИКОЇ ВАНТАЖОПІДЙОМНОСТІ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЯГОВОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДА КАР'ЄРНИХ САМОСКИДІВ ВЕЛИКОЇ ВАНТАЖОПІДЙОМНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,45 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Шевченко Олександр Іванович
УДК 62-83: 629.353
ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ
ТЯГОВОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДА КАР'ЄРНИХ САМОСКИДІВ
ВЕЛИКОЇ ВАНТАЖОПІДЙОМНОСТІ
Спеціальність 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кременчуцькому державному політехнічному університеті
Міністерства освіти і науки України, м. Кременчук
 
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Сінчук Олег Миколайович,
ВАТ "Електромашина",
директор інженерного центру, м. Харків
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Гончаров Юрій Петрович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри промислової та
біомедицинської електроніки, м. Харків
кандидат технічних наук,
Буряковський Сергій Геннадійович,
Українська державна академія залізничного транспорту,
доцент кафедри систем електричної тяги, м. Харків
Провідна установа - Національний гірничий університет,
кафедра електропривода,
Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 4 березня 2004 р. о 14-30 годині на засіданні
спеціалізованої Вченої ради Д 64.050.04 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул.Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий 29 березня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої ради О.В.Осічев
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гірничо-металургійна галузь в Україні є, і, за прогнозами на подальші 25 - 30 років, залишиться базовою для наповнення бюджету і валютних запасів країни. У той самий час для неї характерна висока енергоємність виробництва продукції (у чорній металургії - 11.0 коп/1грн). У числі основних енергозберігаючих заходів комплексної державної програми енергозбереження передбачені заходи щодо здійснення перевезень на базі енергооптимальних технологій.
Великовантажні кар'єрні самоскиди (ВКС) типу БелАЗ є технологічним транспортом гірничодобувних підприємств, у собівартості продукції яких витрати на транспортування гірської маси складають до 70%. Зниження транспортних витрат можливе за рахунок використання енергії гальмування ВКС.
Так, близько 30% часу технологічного циклу ВКС рухається на спуску в кар’єр, його тягові електричні двигуни (ТЕД) працюють у генераторному режимі, а електрична енергія, що виробляється, розсіюється на гальмових резисторах. У цей самий час дизельний двигун (ДД) приводить в обертання систему генераторів електричної енергії, котра споживається електроустаткуванням ВКС. У цьому полягає низька енергетична ефективність роботи тягового електропривода (ТЕП) автосамоскида, тобто енергія, яку виробляють ТЕД у генераторному режимі роботи, використовується нераціонально. У режимі електричного гальмування (ЕГ) також знижується подача охолоджуючого повітря до ТЕД. Використання ЕГ за рахунок зміни режиму роботи тягового генератора (ТГ) на руховий дозволить знизити витрати дизельного палива (ДП) і збільшити частоту обертання його вала і, відповідно, подачу охолоджуючого повітря до ТЕД.
У зв'язку з цим робота з дослідження ефективності застосування рекуперативного гальмування (РГ) як основного способу електричного гальмування ВКС з автономною електроенергетичною установкою (АЕЕУ) є досить важливою і актуальною в сучасних економічних умовах. Ідея ефективного застосування рекуперативного гальмування щодо ТЕП ВКС належить професору Д.Й. Родькіну.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до координаційного плану НАН України на 1996-2000 р.р. ("Наукові основи електроенергетики" п. п. 1.9.2.2.1.2.8, 1.9.2.2.1.3.3, 1.9.2.2.1.3.4.) державної науково-технічної програми на 1995-2000 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЯГОВОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДА КАР'ЄРНИХ САМОСКИДІВ ВЕЛИКОЇ ВАНТАЖОПІДЙОМНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок