Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПРОДУКЦІЇ МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПРОДУКЦІЇ МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПРОДУКЦІЇ МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Одеський національний морський університет
НАВРОЗОВА ЮЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 656.615.003.006.83
ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПРОДУКЦІЇ
МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.07.04 – економіка транспорту і зв’язку
AВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Економіка підприємства і підприємництво” Одеського національного морського університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, засл. діяч науки
і техніки України ЧЕКАЛОВЕЦЬ Віктор Ігнатович
Одеський національний морський університет, завідувач
кафедри економіки підприємства і підприємництва.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор КУЛАЄВ Юрій
Федорович, Київський університет економіки і
технологій транспорту, завідувач кафедри
менеджменту організацій транспорту;
кандидат економічник наук, доцент КРИВОРУЧКО
Оксана Миколаївна, Харківський національний
автомобільно-дорожній університет, доцент
кафедри менеджменту;
Провідна установа: Інститут проблем ринку і економіко-екологічних
досліджень НАН України (м. Одеса), відділ ринку
транспортних послуг
Захист дисертації відбудеться 21.06.2005 року
о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02
в Одеському національному морському університеті за адресою:
65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного морського університету за адресою: 65029, м. Одеса, вул.
Мечникова, 34.
Автореферат розісланий 20.05.2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.е.н., доцент Холоденко А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Забезпечення портами міжнародних транспортно-економічних зв'язків істотно впливає на стан платіжного балансу країни. Висока ефективність діяльності морських торговельних портів на ринку транспортних послуг обумовлює конкуренцію за освоєння нових або перерозподіл традиційних вантажопотоків. Основним інструментом конкуренції між портами є якість виробленої ними портової продукції та послуг.
В умовах дефіциту ринкового попиту на портову продукцію України ефективним засобом підвищення економічної ефективності діяльності портів стає підвищення якості продукції, а управління якістю виступає одним з найважливіших інструментів, що дозволяють оптимально використовувати ресурси, постійно удосконалювати процес виробництва і управління, забезпечувати найбільш повне задоволення потреб клієнтів.
Проблема управління якістю продукції широко розглядається в наукових роботах вітчизняних та іноземних вчених-економістів. Серед них слід відмітити Ільєнкову С.Д., Ісікава К., Мішина В.М., Окрепілова В.В., Орлова П.А., Соколенко В.М., Харрингтона Дж., Фатхутдинова Р.А., Чернегу О.Б., Шаповала М.І. Питаннями управління якістю на морському транспорті займався Панібратець М.А., займається Торський В.Г. Велику увагу проблемам якості портової продукції приділяють Чекаловець В.І., Примачов М.Т. Слід відзначити внесок Кулаєва Ю.Ф. та Криворучко О.М. в дослідження питань якості в цивільній авіації та на автомобільному транспорті відповідно.
Але потреба у впровадженні сучасного механізму управління якістю продукції й особливо витратами на її забезпечення поки що не має відповідного теоретичного забезпечення, оскільки відсутні наукові розробки, які б охоплювали весь комплекс проблем якості портової продукції та послуг, з якими стикаються морські торговельні порти України.
Важливість рішення зазначених проблем обумовила актуальність теми дослідження, мету і спектр задач, які розглядаються в дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Диссертаційна робота виконувалася в межах дослідження за темами “Розробка методичних засад формування цін на продукцію морських торговельних портів та судноплавних компаній в умовах жорсткої конкуренції на світовому ринку транспортних послуг” (номер дежреєстрації 0103U003591), “Розробити теоретичні основи функціонування морського транспорту України в ринкових умовах (економічний аспект)” (номер дежреєстрації 0101U001486), які виконувалися у відповідності до планів науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України та Одеського національного морського університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПРОДУКЦІЇ МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок