Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ державного регулюваННЯ соціальноЇ ОРІЄНТАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ державного регулюваННЯ соціальноЇ ОРІЄНТАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ державного регулюваННЯ соціальноЇ ОРІЄНТАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут економіки промисловості
Гріневська Світлана Миколаївна
УДК 338.24:330.342.146
НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ державного регулюваННЯ соціальноЇ ОРІЄНТАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.00.03 – Економіка та управління
національним господарством
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк) у відділі економічних проблем охорони праці та соціальної політики.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Новікова Ольга Федорівна,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідувач відділу економічних проблем охорони праці та соціальної політики.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Губерна Галина Костянтинівна,
Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, професор кафедри загального і адміністративного менедж-менту;
доктор економічних наук, доцент
Гришкін Вадим Олегович,
Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економіки та управління національним господарством.
Захист відбудеться “ 2 ”  липня  р. о  .30  на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 в Інституті економіки промис-ловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Універси-тетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Універ-ситетська, 77.
Автореферат розісланий “30”  травня  8 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Ринкові перетворення в Україні не дали очікуваних результатів ні в економічній, ні в соціальній сфері через відмову від важелів державного регулювання процесів реформування економіки. Це обумовило неефективність управлінських дій щодо попередження та усунення загроз у соціальній та економічній сферах. Напрями досягнення безпечного стану в соціальній та економічній безпеці між собою не корелюють, не скоординовані, не відрегульовані, що викликає протиріччя між економічними та соціальними цілями. Пріоритетні напрями державної політики національної безпеки передбачають затвердження засад формування соціально орієнтованої ринкової економіки, а Конституція України визначає, що держава має забезпечувати «соціальну спрямованість економіки». Саме формування та функціонування соціально орієнтованої економіки обумовлює подальший оптимістичний сценарій розвитку країни. У зв’язку з цим гостро постає проблема визначення пріоритетних напрямів та вдосконалення механізмів державного регулювання процесів соціальної орієнтації економіки.
Проблемам соціальної орієнтації економіки присвячено праці українських учених О. Амоші, О. Білоруса, В. Близнюк, І. Булєєва, О. Власюка, А. Гальчинського, В. Гейця, В. Гришкіна, Г. Губерної, Н. Дєєвої, М. Доліш-нього, В. Єременка, Ю. Зайцева, В. Куценко, Е. Лібанової, В. Лагутіна, В. Мандибури, С. Мочерного, В. Новікова, О. Новікової, Ю. Пасічника, М. Чу-маченка, А. Чухна, Л. Шаульської, Л. Шамільової, а також відомих представників російської науки Л. Абалкіна, Є. Авраамової, А. Бузгаліна, І. Діскіна, Т. Заславської, В. Іноземцева, Т. Малєвої, К. Мікульського, В. Радаєва, Н. Рі-машевської, В. Слезингера.
Проте, незважаючи на значну кількість наукових досліджень з цієї проблематики, не створено механізму державного регулювання соціальної орієнтації економіки та не визначено пріоритетних напрямів його запровадження. Це обумовило необхідність наукових досліджень даної спрямованості та визначило тему дисертації, її мету і задачі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ державного регулюваННЯ соціальноЇ ОРІЄНТАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок