Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСВІТНЯ ПОЛІТИКА В ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

ОСВІТНЯ ПОЛІТИКА В ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ОСВІТНЯ ПОЛІТИКА В ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,93 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Гальпєріна Вікторія Олегівна
УДК 14:141.7:37.014.5
ОСВІТНЯ ПОЛІТИКА В ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 09.00.03 –
соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, академік АПН України, Заслужений діяч науки і техніки України
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, ректор, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бех Володимир Павлович,
Інститут соціальної роботи і управління Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, проректор-директор;
кандидат філософських наук, доцент
Кушерець Василь Іванович,
Товариство “Знання” України, Голова правління
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти Національної академії наук України, кафедра філософії, м. Київ
Захист відбудеться „27” листопада 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.456.01 Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014. м. Київ, вул. Бастіонна, 9 (зал засідання вченої ради, 9-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014. м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий „25” жовтня 2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Л.С.Горбунова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Умови існування людства на початку ХХІ століття обумовлюють необхідність переходу до нової стратегії розвитку суспільства на основі знань, інформації, високоефективних технологій. Формування сучасної системи освіти, що відповідає цим цілям, - один із найважливіших пріоритетів для всіх країн і народів світу. Сьогодні освіта як ніколи перебуває у центрі особистісного та суспільного розвитку.
Суспільство і освіта – єдина, взаємопов’язана система. Модернізація освіти – соціально детермінований, керований процес. Його зміст та спрямованість визначається через існуючі в суспільстві політичні механізми взаємодії різноманітних інтересів (класових, корпоративних, професійних тощо), характер їх прояву в освітній політиці, в діяльності її основних суб’єктів, перш за все держави.
В пострадянських суспільствах, в тому числі і в Україні, освітня політика, з одного боку, поступово, долаючи спадщину минулого, набуває сучасної конфігурації (рух до відкритості, плюралізму, співпраці, пошуку консенсусу між її агентами тощо), з іншого, стає, в результаті, досить дієвим соціальним інструментом мобілізації наявних ресурсів, досягнення поставлених цілей у реформуванні освіти, її інтеграції у європейський та світовий освітній простір.
Політичний вимір освіти – відносно нова проблема для вітчизняного суспільствознавства. Лише в останні роки вона набула певного розголосу та стала привертати більше уваги з боку дослідників. Налагоджується співпраця із зарубіжними вченими, експертами та аналітиками.
Нажаль, ці процеси, в порівнянні із розвинутими країнами, нашими західними сусідами – кандидатами до вступу в Європейський Союз - тільки розгортаються. В Україні поки що не склався відповідний напрям в суспільствознавстві, метою якого є дослідження соціально-філософських засад освітньої політики, не напрацьовано конче необхідного наукового потенціалу для аналізу державної освітньої політики, механізмів її розробки та впровадження. Все ще не створена відповідна інфраструктура, дослідження носять спорадичний характер, відчувається дефіцит наукової та навчально-методичної літератури, контингент аналітиків освітньої політики в її сучасному розумінні обмежується головним чином представниками Академії державного управління при Президентові України. Недостатніми слід вважати і масштаби співпраці із зарубіжними вченими, які є піонерами в розробці сучасної методології та методики аналізу освітньої політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСВІТНЯ ПОЛІТИКА В ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок