Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНИХ ВЗАЄМИН БАТЬКІВ І ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ В СУЧАСНІЙ КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ СІМ’Ї

ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНИХ ВЗАЄМИН БАТЬКІВ І ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ В СУЧАСНІЙ КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ СІМ’Ї

Назва:
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНИХ ВЗАЄМИН БАТЬКІВ І ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ В СУЧАСНІЙ КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ СІМ’Ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЗАРЕДІНОВА ЕЛЬВІРА РИФАТІВНА
УДК 373.5 (477.75)
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНИХ ВЗАЄМИН БАТЬКІВ І ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
В СУЧАСНІЙ КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ СІМ’Ї
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Постовий Віктор Григорович,
Інститут проблем виховання
АПН України, завідувач лабораторії
сімейного виховання
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Ярмаченко Микола Дмитрович,
Академія педагогічних наук України,
радник президента АПН України;
кандидат педагогічних наук,
Журба Катерина Олександрівна,
Інститут проблем виховання
АПН України, старший науковий співробітник
лабораторії морально-етичного виховання.
Провідна установа: Луганський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ
Захист відбудеться “ 25 ” травня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “ 23 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Виважена державна політика України щодо етноменшин має незаперечне значення і для кримськотатарського народу, який багато десятиліть перебував поза активним життям країни і нині гостро потребує реабілітаційних заходів як щодо окремої особистості, так і сім’ї як основного осередку суспільства.
Сучасна кримськотатарська сім’я перебуває у пошуках ефективних шляхів розв’язання проблем освіти та виховання дітей. Один з них вбачається у формуванні таких внутрішньосімейних взаємин, які давали б їй можливість вижити і реалізуватися в нових соціально-економічних умовах, зберегти національні особливості, виховувати молодь на духовних і моральних цінностях свого народу.
Цілі виховання нових культурних, моральних і духовних цінностей, зміцнення традицій виховання дітей у кримськотатарській сім’ї відображені у Конституції України, законах України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про загальну середню освіту” та “Про позашкільну освіту”, Державних програмах України та програмах АР Крим, зокрема “Яшлыкъ – миллет ишанчы. Молодь – надія нації”, “Халкъ темели – къоранта. Сім’я – основа нації”.
Слід відзначити, що теоретичні основи виховання дітей у сучасній кримськотатарській сім’ї тісно пов’язані з гуманістичним напрямом тюркської філософсько-педагогічної спадщини. Найповніше ці ідеї представлені в працях філософів, мислителів і педагогів Д.Азаді, А.Акаєва, М.Бедиля, А.Джамі, А.Дехлеві, А.Доніша, У.Кей-Кавуса, А.Нізамі, О.Хайяма, Н.Хісрава, А.Хорезмі, А.Фарабі та ін., а також видатних кримськотатарських мислителів і педагогів – А.Айвазова, І.Гаспринського, А.Гірайбая, У.Іпчи, А.Кадрі-заде, А.Лятіф-заде, М.Нузета, А.Одабаша, С.Озенбашли, А.Чергеєва, Б.Чобан-заде.
Розвиток основоположних гуманістичних ідей виховання дітей у кримськотатарській родині в нових умовах дістав відображення у працях Г.Ашурова, І.Мумінова (мораль як філософська категорія і моральне виховання), Ш.Акмолфоєва, А.Некрича (світоглядні основи та принципи виховання), Р.Азимова, А.Гусейнова (моральні фактори), Р.Абдуллаєва, А.Мирзаакбарова (гуманізм), А.Бекбоєва, А.Бреусенко, В.Сіверс (моральні цінності), А.Аль-Саді (моральні ідеали), Т.Аболіной, А.Фалєєва (моральна свідомість), А.Сауда, Д.Ефендієва (крос-культурні зв’язки), А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНИХ ВЗАЄМИН БАТЬКІВ І ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ В СУЧАСНІЙ КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ СІМ’Ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок