Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОМАТИЗАЦІЯ ПОБУДОВИ ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ОПТИМІЗАЦІЙНИХ ЗАДАЧ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ В ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЦІ

АВТОМАТИЗАЦІЯ ПОБУДОВИ ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ОПТИМІЗАЦІЙНИХ ЗАДАЧ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ В ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЦІ

Назва:
АВТОМАТИЗАЦІЯ ПОБУДОВИ ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ОПТИМІЗАЦІЙНИХ ЗАДАЧ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ В ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
РИБІНА ОКСАНА БОРИСІВНА
УДК 621.311:681.3
АВТОМАТИЗАЦІЯ ПОБУДОВИ ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ОПТИМІЗАЦІЙНИХ ЗАДАЧ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
В ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЦІ
Спеціальність: 05.14.02 - “Електричні станції, мережі і системи”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі № 9 – моделювання електроенергетичних об’єктів – Інституту електродинаміки НАН України, м.Київ.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент
Буткевич Олександр Федотович, Інститут
електродинаміки НАН України, старший науковий співробітник відділу моделювання
електроенергетичних обєктів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Яндульський
Олександр Станіславович, Національний технічний університет України “КПІ” МОН України, декан
факультету електроенерготехніки і автоматики;
кандидат технічних наук, старший науковий
співробітник Скрипник Анатолій Миколайович,
Державне підприємство "Енергоринок" КМ України, департамент формування цін і розподілу навантажень, начальник відділу формування та аналізу цін.
Провідна установа : Інститут проблем моделювання в енергетиці НАН
України, відділ спеціалізованих засобів
моделювання, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 26 ” червня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.187.03 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, Київ 57, пр. Перемоги, 56. тел.: 446-91-15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України.
Автореферат розісланий “ 24 ” травня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І. Титко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Диспетчерське управління територіально-розподіленими електроенергетичними обєктами (ТРЕЕО), до яких належать електроенергетичні обєкти різного рівня ієрархії, вимагає розвязання цілої низки задач для забезпечення надійності та економічності функціювання ТРЕЕО. При наявності багатьох, іноді суперечних, цілей, різного характеру вихідної інформації необхідно знаходити оптимальне розвязання задачі серед деякої сукупності можливих.
З переходом до ринкової економіки задачі управління режимами ТРЕЕО ускладнюються. Це обумовлює необхідність удосконалення методів та засобів управління, запровадження нових технологій. Для досягнення цих цілей багато які задачі диспетчерського управління (ДУ) доцільно ставити та розвязувати як оптимізаційні.
Практичне розвязання різних оптимізаційних задач ДУ ТРЕЕО потребує створення відповідних засобів прикладного програмного забезпечення (ППЗ).
На сьогоднішній день для розвязання оптимізаційних задач ДУ ТРЕЕО використовуються різні методи нелінійного програмування, які реалізуються засобами ППЗ. Враховуючи розвиток ТРЕЕО (впровадження нового обладнання, зміни умов функціювання ТРЕЕО і, відповідно, постановок нових задач), а також постійне розширення можливостей обчислювальної техніки, неминуча поява нових методик, методів та алгоритмів розвязання оптимізаційних задач. Вищезазначені чинники обумовлюють необхідність розробки нових, внесення доповнень та змін в існуючі програмні засоби, що викликає значні витрати висококваліфікованої праці та часу. Виходячи з цього, актуальною залишається проблема автоматизації створення засобів розвязання оптимізаційних задач ДУ ТРЕЕО. Вирішити проблему з урахуванням зазначених факторів можливо шляхом автоматизації створеного ППЗ, котре при зміні умов експлуатації ТРЕЕО не вимагатиме залучення фахівців, в тому числі і програмістів, для відповідної його модернізації. Тому важливою складовою загальної проблеми удосконалення системи ДУ ТРЕЕО є створення здатних до адаптації засобів розвязання задач ДУ ТРЕЕО, перш за все оптимізаційних.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Одержані в дисертації результати є складовою частиною виконаних за участю автора робіт, а також таких, що продовжують виконуватися в Інституті електродинаміки НАН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АВТОМАТИЗАЦІЯ ПОБУДОВИ ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ОПТИМІЗАЦІЙНИХ ЗАДАЧ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ В ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок