Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ ЗБУДЖЕНИХ СТАНІВ ЯДЕР В ОБЛАСТІ 100Sn МЕТОДОМ БЕТА-РОЗПАДУ

ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ ЗБУДЖЕНИХ СТАНІВ ЯДЕР В ОБЛАСТІ 100Sn МЕТОДОМ БЕТА-РОЗПАДУ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ ЗБУДЖЕНИХ СТАНІВ ЯДЕР В ОБЛАСТІ 100Sn МЕТОДОМ БЕТА-РОЗПАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЯДЕРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Кавацюк Оксана Олегівна
УДК 539.163; 539.142.2
ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ ЗБУДЖЕНИХ СТАНІВ ЯДЕР В ОБЛАСТІ 100Sn МЕТОДОМ БЕТА-РОЗПАДУ
01.04.16 - фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ядерної фізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Експериментальна частина роботи виконана в міжнародному науково-дослідному центрі „Товариство досліджень з важкими іонами“ (GSI), Дармштадт, Німеччина.
 
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Плюйко Володимир Андрійович,
фізичний факультет, Київський національний
університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри ядерної фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Мазур Володимир Михайлович,
Інститут електронної фізики НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
фотоядерних процесів
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Лашко Анатолій Петрович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник відділу
ядерної спектроскопії
Провідна установа: Національний науковий центр „Харківський
фізико-технічний інститут” НАН України
Захист відбудеться “ 08 грудня 2005 р. о 1415 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.167.01 при Інституті ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ядерних досліджень НАН України, 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
Автореферат розіслано “ листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук _________________ Томчай С.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення нуклідів, що мають двічі заповнені оболонки, та сусідніх ізотопів має велике значення для перевірки ядерних моделей, оскільки модельний опис таких ядер може бути побудований на додаванні декількох частинок та/або дірок до двічі магічного остову з Iр = 0+. Основні властивості станів ядер, такі як спін та парність, відображають присутність та взаємодію лише цих декількох активних оболонок. Вимірювання гамма-переходів у "двічі-магічній області" надають змогу отримати докладну інформацію про структуру цих ядер. У ядрах з Z=N та їхніх найближчих сусідах протони та нейтрони займають однакові оболонки, тому радіальні частини хвильових функцій є однаковими, що надає можливість дослідити залежність ядерної взаємодії від ізоспіну.
Крім цього, нейтронно-дефіцитні ядра поблизу лінії протонної нестабільності (такі як 100Sn) грають важливу роль у безлічі астрофізичних процесів. Так, наприклад, у рентгенівських вибухах та рентгенівських пульсарах процес швидкого захоплення протонів (rp-процес) проходить дуже близько до лінії нестабільності. Нещодавно в роботі Х.Шатца та ін. [Schatz H. et al. Phys. Rev. Lett. 86 (2001) p.3471] було зроблено припущення, що rp-процес ймовірно закінчується у закритому циклі в області ізотопів Sn-Te (SnSbTe цикл). Реакції rp-процесу після піку викиду досягають ізотопів олова в області 99-101Sn, а далі йдуть у бік більш стабільних ядер. Бета-розпад ізотопів 101-103Sn, якому присвячена дана робота, є складовою частиною цього циклу.
Все це свідчить про актуальність даної роботи, яка присвячена вивченню властивостей бета-розпаду ядер 101-103Sn, та включає інформацію про час напіврозпаду, енергії та відносні інтенсивності бета-затриманих гамма-променів, енергії рівнів дочірніх ядер, спектр енергії протонів та переріз утворення 101Sn у реакції злиття-випаровування. Отримані експериментальні результати було порівняно з теоретичними розрахунками, які було здійснено з використанням квазічастинкової оболонкової моделі із залишковою взаємодією.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основна частина представленої роботи виконана у відповідності з тематичним планом науково-дослідних робіт Київського національного університету імені Тараса Шевченка на кафедрі ядерної фізики в рамках науково-дослідних робіт за темами: № 97023 "Дослідження взаємодії швидких нейтронів з атомними ядрами, в тому числі перерізів ядерних реакцій, методами гамма-спектроскопії" (№ ДР 0197U003077) та "Комплексні дослідження механізмів ядерних реакцій, властивостей атомних ядер та наслідків іонізуючого випромінювання" (№ 01БФ051-15).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ ЗБУДЖЕНИХ СТАНІВ ЯДЕР В ОБЛАСТІ 100Sn МЕТОДОМ БЕТА-РОЗПАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок