Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Продуктивність, якість яєць та обмін речовин у курок-несучок за різних рівнів вітаміну Е і селену в раціоні

Продуктивність, якість яєць та обмін речовин у курок-несучок за різних рівнів вітаміну Е і селену в раціоні

Назва:
Продуктивність, якість яєць та обмін речовин у курок-несучок за різних рівнів вітаміну Е і селену в раціоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,73 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чигрин Анатолій Іванович
УДК 636.584:636.085.16:577.12
Продуктивність, якість яєць та обмін речовин у курок-несучок
за різних рівнів вітаміну Е і селену в раціоні
06.02.02 - годівля тварин і технологія кормів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті
Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН Ібатуллін Ільдус Ібатуллович Національний аграрний університет, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри годівлі сільськогосподарських тварин і технології кормів
Офіційні опоненти доктор сільськогосподарських наук, професор
Цвігун Анатолій Тимофійович
Подільська державна агротехнічна академія,
завідувач кафедри годівлі тварин і технології кормів
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Ліхтер Микола Іванович
Національний аграрний університет, доцент кафедри технології виробництва продукції свинарства і вівчарства
Провідна установа Вінницький державний аграрний університет
Міністерства АП України,
кафедра годівлі сільськогосподарських тварин
Захист відбудеться “27” жовтня 2000 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.004.05 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, сектор захисту дисертацій.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий “26” вересня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат с.-г. наук, доцент Столюк В.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах посилення впливу на організм людини негативних техногенних факторів роль повноцінного харчування значно зростає. В звязку з цим питання розробки способів підвищення біологічної цінності харчових продуктів тваринного походження набуває особливого значення.
З продуктів птахівництва у біологічному відношенні найбільш цінними є яйця курей. Чисельними дослідженнями встановлено можливість збільшувати кількісний вміст в яйцях окремих вітамінів та антиоксидантів за рахунок вищого рівня надходження цих речовин до організму птиці (Ионов И.А., 1997; Каравашенко В.Ф. та ін., 1998; Кучмістова О.Ф., 1998). Перевага в цьому разі надається вітаміну Е, який належить до природних біологічно активних компонентів яйця, а по відношенню до організму людини не є ксенобіотиком. Застосування селену дозволяє зменшувати рівень добавок вітаміну Е в кормах для птиці і сприяє підвищеному його переходу в яйце. Однак питання про вплив високих доз вітаміну Е на організм птиці та його взаємодія з селеном вивчені ще недостатньо.
Сучасна література містить аргументовані дані про фізіологічне значення вільнорадикального типу окислення в організмі (Владимиров Ю.А., Арчаков А.И., 1972; Храпова Н.Г., 1982). Однак тривале надходження до організму курей підвищених доз антиоксидантів може призвести як до зниження рівня вільних радикалів і тим самим послаблення їх фізіологічної дії, так і до активації неферментативних процесів. У звязку з цим актуальним є питання щодо норм застосування у складі комбікормів вітаміну Е і селену, які сприяють підвищенню біологічної цінності харчових яєць і не впливають негативно на фізіологічний стан і продуктивність курей.
Звязок роботи з науковими програмами (планами, темами). Дисертація є частиною комплексних досліджень по темі “Розробка способів запрограмованого вмісту каротиноїдів, вітамінів А, Е, С, антиоксидантів та селену в яйцях курей, мясі бройлерів для використання цих продуктів у раціонах радіозахисного харчування” (номер державної реєстрації 0196U013530 ).
Мета і задачі досліджень встановити оптимальні рівні та співвідношення добавок вітаміну Е і селену в складі комбікормів курей для отримання харчових яєць підвищеної біологічної цінності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Продуктивність, якість яєць та обмін речовин у курок-несучок за різних рівнів вітаміну Е і селену в раціоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок