Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОВІ ВАРІАНТИ СЛУХОПОКРАЩУЮЧИХ ОПЕРАЦІЙ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГНІЙНИЙ СЕРЕДНІЙ ОТИТ (клініко-морфологічне дослідження)

НОВІ ВАРІАНТИ СЛУХОПОКРАЩУЮЧИХ ОПЕРАЦІЙ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГНІЙНИЙ СЕРЕДНІЙ ОТИТ (клініко-морфологічне дослідження)

Назва:
НОВІ ВАРІАНТИ СЛУХОПОКРАЩУЮЧИХ ОПЕРАЦІЙ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГНІЙНИЙ СЕРЕДНІЙ ОТИТ (клініко-морфологічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,87 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОТОЛАРИНГОЛОГІЇ
ім. проф. О.С.КОЛОМІЙЧЕНКА
ЯШАН ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
УДК 616.284-002.3-089-039.76
НОВІ ВАРІАНТИ СЛУХОПОКРАЩУЮЧИХ ОПЕРАЦІЙ
У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГНІЙНИЙ СЕРЕДНІЙ ОТИТ
(клініко-морфологічне дослідження)
14.01.19 – оториноларингологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії
ім. І.Я.Горбачевського (МОЗ Україна, м. Тернопіль)
Науковий консультант:
доктор медичних наук, професор
Сушко Юрій Олександрович, Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка Академії медичних наук України, завідувач відділення тимпанопластики
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Іськів Богдан Григорович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика (МОЗ України), завідувач кафедри оториноларингології;
доктор медичних наук, професор Нечипоренко Віталій Петрович, Донецький Державний медичний університет ім. Горького (МОЗ України), завідувач кафедри оториноларингології факультету післядипломної освіти;
доктор медичних наук, професор Крук Мирослав Богданович, Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького (МОЗ України), завідувач кафедри оторино-ла-ринології.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра оториноларингології, МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться 19.06. 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.611.01 при Інституті отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка Академії медичних наук України за адресою: 03057, Україна, м. Київ, вул. Зоологічна, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту отоларингології
ім. проф. О.С.Коломійченка Академії медичних наук України за адресою: 03057, Україна, м. Київ, вул. Зоологічна, 3.
Автореферат розісланий 17.05.2002.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради, кандидат медичних наук |
Розкладка А.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На конференції експертів ВОЗ з проблеми профілактики порушень слуху, яка була проведена в 1996 році, від-мі-чено, що хронічний гнійний середній отит (ХГСО) є важливою нозологічною формою у структурі хвороб вуха та однією з основних причин летальних наслідків. ХГСО особливо розповсюджений серед незаможних прошарків населення як в країнах, що розвиваються, так і в розвинутих країнах. За даними ВОЗ, поширеність цього захворювання у різних країнах коливається від 0,1 до 4,6 %, причому в останні роки спостерігається зростання захворюваності на хронічний гнійний середній отит. ХГСО може спричиняти ускладнення з боку інших органів і систем організ-му, в тому числі і дуже небезпечні, іноді смертельні, внутрішньочерепні ускладнення. Проблема реабілітації хворих на хронічне запалення середнього вуха має велике значення не тільки для отоларингології, але й носить соціальний характер: особам, що страждають на це захворювання, не показаний ряд професій, вони відчувають значні труднощі в спілкуванні з оточуючими.
Як відомо, вилікувати хворого на ХГСО можна лише оперативним шляхом (М.П.Николаев, 2000; Н.С.Дмитриев, 2000; Р.Г.Анютин, 2000 та ін.). Та порівняно часто зустрічаються патологічні стани, при яких відомі способи хірургічних втручань на вусі не дозволяють повністю вичерпати всі потенційні можливості досяг-нення оптимальних морфо-функціональних результатів. Тому існує нагаль-на потреба опрацювання нових варіантів слухопокращуючих операцій, які дозволять підвищити ефективність хірургічної реабілітації хворих на хронічний гнійний середній отит.
Актуальність проблеми
Удосконалення хірургічного лікування осіб з ХГСО за останні півсто-літ-тя привело до значних успіхів (Г.Э.Тимен, 1999). Здобутки патоморфології та патофізіології основних вушних захворювань сприяли розвитку цілої низки високоефективних операцій. Однак, до цих пір ще залишається ряд питань, які не знайшли свого остаточ-ного вирі-шення. Зокрема, це стосується біологічного значення вузьких просторів середнього вуха - адитуса та тимпанального перешийка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: НОВІ ВАРІАНТИ СЛУХОПОКРАЩУЮЧИХ ОПЕРАЦІЙ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГНІЙНИЙ СЕРЕДНІЙ ОТИТ (клініко-морфологічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок