Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ

ФОРМУВАННЯ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,12 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАСЬКО Наталя Анатоліївна
УДК 634.1:338.439.5
ФОРМУВАННЯ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ
08.00.03 – економіка та управління національним господарством
(економіка сільського господарства і АПК)
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор, Червен Іван Іванович, Миколаївський державний аграрний університет, завідувач кафедри організації виробництва та агробізнесу.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, Єрмаков Олександр Юхимович, Національний аграрний університет, професор кафедри аграрної соціології та розвитку села;
кандидат економічних наук, доцент, Доброзорова Олена Владиславівна, Херсонський економічно-правовий інститут, завідувач кафедри менеджменту організацій.
 
Захист відбудеться “18” жовтня 2007 р. о 9.00 годині на засіданні
 
спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54021, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: 54021, м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий “14” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _________ В.Ф. Клочан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах забезпечення ефективного функціонування ринку плодоовочевої продукції набуває важливого значення. Нині товари цього ринку на макрорівні утворюють суттєвий сегмент ВВП, проте у зв’язку з недовиробництвом овочів і фруктів значна їх частина заміщується продукцією іноземних компаній, що призводить, з одного боку, до відтоку вітчизняного капіталу до країн-постачальників, з іншого – створює жорсткі конкурентні умови для національних виробників.
Плодоовочева продукція виступає важливою складовою продовольчого балансу країни і є життєво необхідною для кожної людини. Овочі і фрукти багаті на природні вітаміни, мікроелементи тощо та відрізняються важливими для здоров’я людини лікувальними і профілактичними особливостями. Виробництво плодоовочевої продукції є традиційним напрямком діяльності для України в цілому й Миколаївської області, зокрема. Миколаївщина – одна з небагатьох областей України, яка відрізняється досить сприятливими природно-кліматичними умовами для вирощування широкого спектру плодоовочевої продукції, а відповідно овочівництво й садівництво мають тут отримати значного розвитку.
Проблема формування і ефективного функціонування ринку плодоовочевої продукції є актуальною для всіх країн з перехідною економікою. Важливі аспекти цього процесу досліджуються у працях П.І. Гайдуцького, О.В. Доброзорової, О.Ю. Єрмакова, П.В. Кондратенка, В.І. Криворучка, П.М. Макаренка, Т.А. Маркіної, Л.О. Мармуль, Т.Л. Мостенської, О.В. Рибакової, В.А. Рульєва, І.І. Червена, О.М. Шестопаля, А.І. Шумейка та інших вітчизняних вчених.
Слід, проте, визнати, що переважна більшість науковців розглядає процеси становлення та функціонування ринку на загальнодержавному рівні без врахування його регіональних особливостей. До того же ознаками ринку виступають його постійний рух та динамічний розвиток. Тому, на нашу думку, не можна стверджувати про остаточне вирішення досліджуваної проблеми. Саме цим і обумовлений вибір теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності до плану науково-дослідних робіт кафедри організації виробництва та агробізнесу Миколаївського державного аграрного університету з проблеми „Стратегія розвитку ринку продукції і удосконалення економічних відносин в АПК”, яка є складовою підпрограми „Розробити пропозиції по організації ефективного виробництва в господарських формуваннях ринкового типу” (номер державної реєстрації 0102U000259).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок